| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Zcela sobecky za sebe, vyprovázela jsem na poslední cestě kamaráda, který zemřel doma na rakovinu - doma byl posledních pár dnů, kdy po posledním odvezení do nemocnice lékaři sami usoudili, že další operace je nesmyslná. Třikrát denně mu jezdili měnit morfiovou pumpu. Byl to člověk, který dokázal doběhnout závod s otevřenou zlomeninou nohy, rozloučil se s rodinou týden předem a pak jen čekal v bolestech na smrt. Já mám snížený práh bolesti, moje tělo to ví a většinou mne nic nebolí (hlava asi 10x za 50 let, neznám těhotenské nevolnosti...) ale když mne cokoli bolet začne, jsem v hajzlu, nepůsobí na mne analgetika, znásobená dávka u zubaře působí mnohem později a kratší dobu, u blbýho výronu jsem tři dny nedokázala bolestí ani na chvíli usnout ani pod léky. Doufám a věřím, že budu mít to strašné štěstí a tak jak žiju báječný život, bude mi dopřána i rychlá smrt. A tak jako jsem měla připravené pokyny pokud by se mně (nebo nám oběma s manželem) něco stalo, včetně dohody s nejstarším, že a jak by dotáhl do dospělosti nejmladšího, mám dnes pořádek už "jen" v majetkových věcech a ano, mám plán B i C. Jinak souhlasím, že euthanasie může býr relativně snadno zneužitelná. ale ani já nechápu, proč domácí zvíře může umřít v klidu a míru a člověk se musí mnohdy protrpět do konce.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.