| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Trochu mě točí, že v debatách o volbách (ale nejen) jsou důchodci často zobrazováni jako slabomyslní tvorové, kteří ztratili veškerý zdravý rozum a schopnost kritického úsudku, nechají se opít rohlíkem a koupit za koblihu.

Třeba kampaň "přemluv bábu", jako by se někam úplně ztratilo, že ta bába má celoživotní zkušenosti mnohem větší než ten mladej.

Samozřejmě to neznamená, že by se nutně musela pokaždé orientovat, doba se mění a někteří lidé se tím rohlíkem opravdu opít nechají, ale to se nechají i mnohem mladší.

Dřív byli senioři váženi pro svou moudrost (jasně, vzpomínkovej optimismus, ale i tak), dneska mi občas připadá, že je jimi naopak pohrdáno pro jejich lehkověrnost, přízemnost, měknoucí mozek.

Uvědomila jsem si, že pokud se nám poštěstí, tak z nás jednou budou taky senioři, a udělalo se mi z perspektivy, že bychom měli být jako kategorie vnímáni takto, mírně nanic.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.