| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak my jedeme dedictvi ted trikrat, v tom jsem dost zbehla. A v nasi rodine je vzdy vse komplikovane, v zahranici jde o EDO, coz je novejsi zalezitost, takze chyby, problemy, i z jinych duvodu..v Cesku jsem spravce pozustalosti ja, navic se to misi se soudnima sporama, rozsudkama, dokonce budeme dedit soudni spor neukonceny po 13 letech, takze dva soudni spory, k tomu neco vypadne ze zaveti, protoze byla i darovaci smlouva atd.

Notar je dobrej a dve kauzy ma spojene v jednu, zjisteno mel veci dost a ja dost vim, mam prehled. Neco blbe pocital, to ho musel banker opravovat.
Jinak po smrti se plati i dane a dan ma byt zaplacena do tri mesicu od umrti, to jsem nevedela, to mi rekl danovy poradce, ustanovena spravcem pozustalosti jsem byla az po osmi mesicich, takze pozde, ale vedela jsem zcela jiste, ze zadnou pokutu na FU platit nebudu. To bych i rozporovala, notarovi jsem rikala x krat, ze mam byt ustanovena dle zaveti atd. Trvalo mu to a v tomto mi teda vubec sam neporadil, ze se plati dane za zesnulou osobu. Pripadne jak se to dela a ze to ma byt do tri mesicu od umrti.

Ja dispozicni pravo mela a na ucty muzu i diky tomu, ze jsem spravce pozustalosti, pripadne to schvaluje pravni oddeleni banky.

Nicmene, protoze notar nevi vsechno, jak jsem zjistila, mela jsem info od advokata a notarska komora mi sama rekla, ze si informace mam zjistovat.
O necem tedy nyni vim vice nez notar, to mam x krat potvrzene, kombinaci advokat, pravni oddeleni katastru apod.
Platby bezi dal, pokud je nastaveno SIPO treba po smrti, aby pokracovalo.

Hrobka, pokud ma spolumajitele, musi oni dat souhlas, to jsem mela ted dvakrat, navic jsem teda najemce hrobky, podilu, i kdyz majitel je zesnula osoba.

Resp. umrtim zesnuly ztraci vlastnicka prava a predpoklada se, ze jde vse na dedice, to zase uzvaviram smlouvy z pozice spravce pozustalosti a tam zesnuly uvedeny byt nemuze, nebo je tedy napsano, ze za nej jedna spravce pozustalosti, coz jsem ja, s peci dobreho hospodare.

Jinak myslim, ze dedictvi v rodine Davida Ratha, soudni spor, pripadne v rodina Millerovych, Krtek, kde je soudne stanoveny spravce pozustalosti, a plno zaveti a spory vnucka, dcera atd...jsou velmi vyzivne a jiste velka zabava...a na nekolik let. U nas uz veci trvaji roky...


Staci to, co mame my...v cizine a v Cesku..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.