| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kudlo,
vzájemnou pomoc v rodině, když je potřeba, považuji za standardní vztahy, nikoli nadstandardní.
A že to není babičky problém, kdyby rodina jejího dítěte přišla o příjem? No, problém jako vina určitě ne, ale problém jako nepříjemná hrozba v její rodině ano. A je to opět to, co jsem už psala - pokud je rodina rodinou, pak je namístě vzájemná pomoc a opora. Pokud jedna strana vidí, že druhá má problém, a vnímá to stylem "poraďte si sami, váš boj", pak to na láskyplné a fungující vztahy fakt nevidím. To je jiný případ než "babička 500 km nebo mrtvá". Problém je v tom, že mrtvá ani daleko fakt není.
Nikdo netvrdil, že se má automaticky obětovat ženská. Co se dědečka týká, chová se stejně jako babička. Prostě nezájem. Raději pracoval na rekonstrukci baráku pro svou dceru (rekonstrukce nehořela, dcera s nimi normálně bydlela v jiném bytě, čas na pohlídání nemocného vnoučete byl, vůle a ochota nikoli. Protože ho to nebavilo, nebylo mu to pohodlné).
Hlídání jsme neměli, přežili jsme to i s mým kolapsem a ztrátou práce, už je dobře, ale jizva zůstala. A pořádně citlivá na dotek. Takže když teď přichází manžel s tím, že ho jeho otec požádal o odvoz z nemocnice, mám chuť řvát, ať si tchán trhne nohou a odveze ho jeho rozmazlená, preferovaná dceruška nebo ať si zavolá taxi. On nepomohl v závažnější situaci, a sám pomoc s banalitou čeká?

Obecný návod neexistuje. Jsme lidé různých povah a pohledů na věc z vlastní perspektivy a vlastními zkušenostmi. Můj je ten, který jsem zde nastínila. A ne, rozmazlená si nepřipadám. Mě nikdo nerozmazlil, jen zklamal svým přístupem, který bych v rámci toho, co se nazývá rodinou, nečekala.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.