| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

ToAr,
tak moře je SUPER, to by mohlo pomoct.... ono v těch třinácti jsou tři měsíce "věčnost". Plus je to stres, i pro dospělé - hlavně ta nejistota, co bude. Půjde se do školy, kdy, jak? Můžu na nákup? Můžu na kafe? Můžu se vidět s kamarádkou? Znám (dospělé!) lidi, kteří se bojí někam jít, protože "co kdyby je viděl policajt" (takový ten pocit, že člověk nikdy neví, jeslti se chová "správně", protože se to furt mění a nikdy neví, za co ho kdo práskne, bude pokutovat atd.). Já jsem se jako dítě spoustu nocí nervovala tím, že co bude, když zaútočí zlí imperialisti (a zkazky z války, kterýma nás neustále krmili ve škole - o koncentrácích a bitvách a popravách - právě bez toho, že by se člověk dozvěděl, že spousta lidí žila relativně normálně - pro mě byl velký objev, když jsem zjistila, že za války neseděli všichni pořád v protiletckých krytech a zákopech, že lidi chodili do práce, nakupovali, vařili, šili, ženili se a vdávali, rodili se děti...)...
Ona potřebuje nějaký návrat k normálnímu životu, a pokud je to navíc něco, co má ráda, a co bylo součástí života před tím, tak super...
Zatím bych z toho nedělala vědu, ale pokud by ta plačtivá období byla delší, nebo častější, tak bych pak řešila. Deprese je hnus, a puberťáci k tomu mají nakročeno už jen z titulu hormonálních bouří a sociálních změn (nástupy na střední školu, první lásky atd.).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.