| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Po dvouleté známosti s cizincem jsem zjistila, že mě podvádí. Přiznal se a já ho tenkrát v uražené pýše titulovala nejvybranějšími jmény v několika jazycích, ačkoli jsem neměla ten večer jak se vrátit domů. Vydržel to a druhý den mě vezl do Mnichova na autobus. Já bych na jeho místě tu hysterickou holku vyhodila z domu a nechala na ulici 530 km od domova. Doma jsem mu napsala dopis k nacházejícím 39. narozeninám a v něm 39 veršů plných svých pocitů. Proklela jsem ho (a kletba se časem vyplnila). Postupem času, po letech, jsem odpustila a dozvěděla se, že to tenkrát byl z jeho strany záměr, aby mě přiměl se s ním rozejít, protože kdybych zjistila, do jakých potíží se dostal, chtěla bych mu pomoci a opustila studium, což on údajně nechtěl. Po 18 letech jsme se znovu setkali, abych se mu do očí mohla omluvit a pokusit se kletbu zrušit. Strávili jsme spolu 2 dny v místech, kde jsem ho o 20 let dříve poznala. Bylo to osvobozující a šílené zároveň. Oba jsme měli pocit, že od našeho posledního setkání neuplynulo 18 let, ale tak asi 18 dní, což byl obvyklý interval, v jakém jsme se kdysi ve vztahu vídali. Ten dopis ode mě má 20 let v šuplíku. Zrovna tak přívěsek, hrneček, plastiku nad krbem i další věci, které mu mě připomínají.

O 4 roky později.
Do někdejší práce nastoupil nový kolega a při prvním pohledu do očí to mezi námi zajiskřilo tak, jak jsem nikdy předtím ani potom nezažila. Měli jsme podobný smysl pro humor a chemie byla přímo hmatatelná. Oba jsme byli ve vztahu a oba tenkrát bezdětní. Byl Jeho žena krátce po našem seznámení otěhotněla. Bezdětného bych i rozvedla, ale přes dítě prostě nejede vlak. K narození dítěte ode mě dostal 18letou whisky, doutníky a knihu Malý princ založeného na stránce se slovy "Jsi zodpovědný za to, cos k sobě připoutal." V den, kdy se dítě narodilo, jsem bulela do vany a měla pocit, že svět je ke mně neskutečně nespravedlivej, když dovolí, abych se zamilovala jak blázen, a přitom nemohla s tím člověkem být. On v té chvíli oslavoval své prvorozené dítě lahví a doutníky, které mu dala ta, o níž prohlásil "Panebože, ona existuje..."
Manželství mu nevyšlo. A pak ani druhé.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.