| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Konzervo, ani u nás přístup "mohl bys..." moc nefunguje...respektive, přesně jak píšeš, problém je v tom, jak dítě a dospělý rozdílně vnímá ten obrat "mohl bys...". Zatímco já to beru jako zdvořilou prosbu, ale počítám s tím, že to bude hotové, tak on si to vyloží jako že to udělat může, ale nemusí~;). Tudíž víc se mi osvědčilo říct "prosím tě, dneska máš za úkol umlít strouhanku, je mi jedno, kdy to uděláš, ale je potřeba, aby byla hotová do 18h, protože ji potřebujeme na obalení květáku, co bude k večeři" nebo "utři prosím tě to nádobí, ale potřebuju to teď, aby mi to tu nepřekáželo při vaření". A pokud je toho tady na udělání víc, tak mu třeba dám vybrat, co chce udělat...ale zase spíš stylem "uděláš radši tohle, nebo tamto?" - prostě aby bylo jasné, že jedno z toho udělat musí, ale že si může vybrat to, co je pro něj přijatelnější...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.