| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Když budeš mít v roli učitele ve třídě žáka, co o hodinách jen sedí a zírá, na dotazy nereaguje buď vůbec nebo zásadně špatně, nejlepší známka z písemky bude čtyřka, ale bude nosit z domova skvělé a bezchybné úkoly, bude to pro tebe relevantní při jeho hodnocení?

Do určté míry ano. Dokonce jsem dělávala to, že žáci měli v hodině za úkol vypracovat něco (pár otázek / příkladů) zatímco já zkoušela ústně. K vypracování mohli používat učebnice, sešity, souseda - jediná podmínka byla, že jsou potichu. Pak jsem to od tří vybrala, dostali z toho malou známku (s třetinovou hodnotou) - za tři malé známky byla "velká do žákovské" a brala jsem to na stejné úrovni jako ústní zkoušení či písemku.
Ano, někteří to "sprostě" opsali... ale víš co? I ti, co to "sprostě opsali" pak byli schopní alespoň něco si vzpomenout do té písemky nebo při zkoušení. Jako fakt, i totální propadlík měl pak z mého předmětu trojku. Protože z těhle prací měl dvojky a trojky a z písemek troky a čtyřky - ale nepropadal - vždycky si na něco vzpoměl a něco předvedl.

Nevím, proč najednou je špatně, když děti něco vypracují doma s nějakou pomocí - ať už rodičů, nebo googlu nebo jánevímčeho. Celou dobu se brojí proti "šprtání se" a najednou se práce vypracovaná s pomocí zjišťování dat nepočítá a je to podvod? A je to méně hodnotné, než když se někdo dokáže nazpaměť našprtat slovíčka (když jsme třeba u té angličtiny)?

Domácí úkoly v případě prezenční docházky do školy mi přijdou poměrně nesmyslné - ale v případě distanční výuky se doma / samostatně odvádí řádově polovina práce (alespoň teda v naší škole). Online je spíš místo přednášek a konzultací, než že by se tam zkoušelo nebo nějak hodnotilo. Takže pokud dítě "doma" nepracuje, tak je to skutečně polovina známky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.