| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kaipo, já si myslím, že to není v pořádku. Představ si situaci, že má učitel 2 nadúvazkové hodiny, předmět se učí 2 hod týdně. Každý týden něco odpadne, tak se tomu učiteli za celý školní rok zaplatí jen třeba 10 h, z 60 skutečně odučených? Nebo vůbec žádná? Divné ne, když práci odvedl, děti učil/naučil.

Veřejnost si myslí, jaká je to výhra, když učitelům hodiny odpadají. Ale ti co znám to za výhru nepokládají, naučit to musí, ať těch hodin mají za rok 50 nebo 70...~d~

A tedy co píšou holky o hlídání prázdné jídelny nebo o dozorech od 7,30 a výuce od 11, povinném pobytu ve škole i mimo rozvrh, to považuji za buzeraci ...

V jedné firmě (zahraniční) v 90. letech jsme to tak měli, na pracovišti povinně 8-17 hodin, pauza na oběd 12-13. Absolutně neexistovalo, že by si někdo pauzu na oběd zkrátil, nebo přijel dříve. O klouzavé pracovní době majitel nechtěl ani slyšet, ačkoli se v té době stávala čím dál tím běžnější. V mimopražské pobočce paní žádala o posun pracovní doby o půl hodiny (dojížděla, dávala děti do škol a školek. Nepřicházelo v úvahu, takže ona byla na místě vždy v 7,30, jak jí jel autobus, ale do pracovní doby se to nepočítalo. Nástup v 8,30, kdy jeĺ další autobus z jejích Vlkodlaků zamítli. Navíc se odemykalo v 7,55 a zamykalo v 17,05. Nikoho nezajímalo, že před DPH by byly pro účetní třeba vhodné přesčasy a v jiných obdobích by mohly chodit dříve domů. Často se stalo, že jsme tam seděli a četli si knížky (internet jsme v kanclech neměli) a čekali, až kolegové dodají podklady. No, dlouho jsem tam nebyla. Byla jsem mladá v pátek jsem vždy chtěla vyrazit někam ven, do přírody a kamarádi měli čas na odjezd dřív než v 18h, tak jsem za nimi vždy komplikovaně dojížděla.... (mimo jiné)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.