| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Asi nesmyslná otázka, někdo má na sloh talent a někdo holt ne. Ale stejně mám z toho dlouhodobě brouka v hlavě. Moje starší dítě má dysfázii a mladší sice ne (toho v této diskuzi řeším), ale je také slabý v komunikačních schopnostech a odráží se to hodně právě na slohu. Strašně mu to kazí známky z Čj (má stále jen 4 a 5 ze slohu) a to nemluvím o tom, že výhledově s tím může mít problém třeba u maturity. Teď je ještě na ZŠ.
Nemáte prosím nějaké tipy, jak tohle rozvíjet nebo aspoň trochu posunout? Nevím, jestli tam taky není nějaká slabší porucha typu té dysfázie, ptž občas vytváří fakt zvláštní krkolomné věty někdy až s agramatismy, které ve finále ani nedávají moc smysl. Neumí ani moc vyprávět příběhy atd. Na vyšetření jsme byli, tam se prokázalo ADHD, ale ne nic ve spojení s tou dysfázií, jinak ve škole jsme o žádné úlevy nežádali.
Určitě by mu pomohlo, kdyby četl knížky. On čte sice dobře, ale knížky ho nebaví a to jsem mu zkusila podsunout velké množství žánrů.
Nebo mě ještě napadlo, jestli nejsou nějaké univerzální věty do slohu, které by se naučil a odrážel se od nich, ale to asi ne, že... děkuji případně za rady ~x~~;((

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.