| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Předešlá témata mě inspirovala. Moje máma je poněkud samorost, dříve jsme bydleli v jednom domě, kde jí bohužel nic nepatřilo, nic neřešila (bylo to bydlení z dobré vůle jejího bratra). Ten se následně dostal do finančních problémů a tak prodal půlku domu nám. Bohužel za pár let přišel s tím, že musí prodat i druhou půlku, což už nám úplně vhod nebylo, ale nakonec nám nezbylo než se brutálně zadlužit a jít do toho.

V domě jsou další 2 byty, které jsme museli svépomocí zrekonstruovat (jeden z nich byl ve strašném stavu bez koupelny a kuchyně), a poté pronajmout, abychom byli schopni vůbec platit hypo (byla jsem t.č. na mateřské), nikdo nám nepomohl, nikdo to neřešil. K tomu jsme měli rozestavěné podkroví, o které jsme náš stávající byt 2kk potřebovali rozšířit (to byl původní záměr - mít jen tu půlku domu s tím, že si dostavíme podkroví, což by nám jako rodině bohatě stačilo). To podkroví jsme z 50% museli udělat nakonec také svépomocí neb nebyly prachy a dělalo se to po večerech a víkendech s přestávkama tak 5 let. Byly to velmi náročné roky (do toho 3 malé děti) a odřel to především můj chlap. Pak se situace stabilizovala, a protože moje máti stále svoji bytovou situaci neměla vyřešenou (byla v nájmu), tak jsme se rozhodli koupit jí byt blízko nás, s tím že to bude zároveň investice.

Bohužel, i když od nás bydlí cca 300 metrů, pořád si stěžuje, jak by chtěla bydlet s náma v domě. S manželem bohužel nejsou v souladu (každý má poněkud jiný náhled na život) a já si říkám, že když je jí teprve 65 let, tak že by nemusela být nutnost bydlet s ní v jednom baráku. Jsme sobci? Podle ní jo.

Já jsem samozřejmě připravená se o ni postarat, až to bude jednou potřeba, ale zatím je plně soběstačná a tak nevidím důvod, proč by nemohla bydlet sama. K nám může kdykoliv na návštěvu, rozhodně má dveře otevřené (není ani ten typ, co by sem musel furt chodit), ale nechce prý bydlet mezi cizíma lidma. Přitom já vím, že když tu bude bydlet, tak to z různých důvodů nebude dělat dobrotu a nemám chuť si zbytečně narušovat manželství, které funguje. Co byste dělali?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.