| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Predchazejici tema me konecne nakoplo to sem napsat:

A zrovna vcera jsem opetovne pred manzelem pela chvalu na rehafysiotherapeuta z myho fitnessklubu.
Pred ca 5 lety me obcas zacalo pobolivat v kycelnim kloubu a zacaly se mi po ca 35 letech znovu bolestive ozyvat kolena. Cim dal casteji.
Vrchol byl pak pred 2 lety sesypani se na podlahu uprostred obchodu, kdy jsem po chvilce podrepu pred regalem nemohla bolesti vstat. Jen sedela na podlaze a bolesti asi pul hodiny brecela.

Vsichni mi pak tvrdili
"opotrebovani, stari, normalni, lepsi to uz nebude...apod."

Po par dnech jsem se dobelhala na hodinu jogy do fitnesska a ON tam sedel na "dozoru" u stolu. Pozorne na me koukal, jak se plouzim, zastavil me a zeptal se, co se deje.
No a pak jsem se pred nim jen sem a tam mela projit.
Pry:
"Ty bolesti ma vase telo z dlouholete kompenzace spatnych, tedy NESYMETRICKYCH pohybovych navyku/ vzoru.
Vy smajdate!"

Pak mi trochu osvetlil jak a kde tim blbe zatezuju svaly a slachy, kde a jak to pak pusobi... no moc dlouhy na psani sem.
Esence:
Chodidla se musi pokladat pri chuzi na zem presne paralelne!!!
Si vzpominam na nespocet obrazku vzoru chuze okolo linie s LEHCE VYTOCENYMA SPICKAMA PRSTU VEN!
Pry ELEGANTNE. ~4~

Takze uplne blbe!!!
Spicky musi ukazovat dopredu!

Zacala jsem si na to davat pozor, ze zacatku hodnekrat za den a vsude delala lehky podrepy se spravnym postavenim chodidel, aby se svaly a slachy znovuzorientovaly.
A bolesti zmizely.
Ted uz nejmin rok a pul o kolenech a kyclich ani nevim.
~g~

Obcas koukam okolo sebe po jinych lidech a nejradsi bych to vyrvavala nahlas...
Ale nedelam to. ~t~
Tak aspon napsat tady.


Jo a to stejny jezdeni na kole - kolena miri presne dopredu, cela noha se musi pri slapani pohybovat v jedne rovine a to svisle!
Neuveritelny, kolik lidi jezdi na kole se stehnama roztazenyma do "V".

Proc se tyhle veci neuci uz ve skole v telesne vychove?!!!
Misto casto priblblych her detem a dospivajicim vtesat do mozku JAK a proc se spravne hybat. Tim by se prece i usetrilo zdravotnictvi v budoucnu neskutecny mnozstvi penez.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.