| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Knedli, chápu tě velmi, taky se "musím hýbat", jinak se mnou není k vydržení. Navíc mám vrozený hendikep vývojové vady jedné nohy, což způsobuje, že furt musím řešit bolístky, rehabky, opatrně se zátěží atd.
Z toho, co píšeš, mám trochu pocit, že utíkáš ke sportu, protože tam máš soukromí a děláš si věci čistě po svém, což ti asi v běžném domácím provozu chybí.
Jen se ti to asi trochu vymklo ~;) nevím, kolik hodin denně tomu takto dáš, ale musíš si nastavit v hlavě, že regenerace je nedílnou součástí tréninku. Míň běhu/ostré chůze, bazén bych nechala, kolo asi taky, hlavně ale víc strečinku, používat roller (velký válec, případně i malý) třeba i automasáží - balónek, reflexní body, plosky noh apod. Pokud potřebuješ být sama v klidu, tak si strč válec a balónek do baťůžku, dojdi na nejbližší pěkný trávník a tam se věnuj třeba půl hodiny klidnému protažení, válcování apod.
Mělo by ti to pomoct psychicky (že děláš něco pro své tělo a jsi sama v lese) i fyzicky (koleno často tahá z přetížených úponů okolních svalů).
Jinak samozřejmě nevím, co přesně je u tebe za problém ohledně kolena, ale mě třeba opakovaně trápilo, že se mi vlivem nadměrné zátěže jakoby vydřelo trochu chrupavky a pak trvalo, než se ty štěpinky vstřebaly. Ortoped mi předepsal Piascledine, což je čistě rostlinný preparát právě na kolena a jejich bolesti. Je to jen na předpis, takže nevím, jestli bys našla někoho, kdo by ti to napsal, ale stejně se asi budeš objednávat na ortopedii, tak se na to zeptej. Je to opravdu jen z rotlinných olejů a mně to dost pomohlo. (samozřejmě ale nejdřív je potřeba vyloučit závažnější problémy - meniskus apod.)
Držím palce a napiš, jak to pokračuje! ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.