| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rodič takovou věc nesmí dělat.

Je to naprostý nonsens.

Je to klidně i důvod pro změnu výchovy atd.

Ještě jsem se s tím v praxi nesetkala, ale často se setkávám s tím, že při rozvodovém řízení instalují rodiče do mobilu dítětě šmírovací (nahrávací) aplikaci, takže si "kontrolují", o čem si dítě povídá s druhým rodičem. Soudy to striktně "zakazují", resp. omlacují to tomu rodiči tvrdě o hlavu a nemají problém upozorňovat rodiče, že to může mít důsledky... (oni to na sebe ti rodiče taky většinou prásknou sami, když začnou tvrdit, co ten druhý (v jejich očích samozřejmě hnusák) rodič tomu dítěti říkal, na čem se s ním domlouval a tak).

Samozřejmě záleží na všeobecných konstelacích v rodině a v jejich rozvodovém sporu. Ale ten šmírující rodič si celkem pod sebou podřezává větev (nejen z hlediska psychologického - že si rozbíjí vztah s dítětem, ale i z hlediska právního...).

P.S. Já samozřejmě chápu, že v rozvodu se i jinak normální lidi chovají jak naprostá hovada. Čili dala bych mu "po čumáku" - čili důrazné upozornění, že takto ne, což samozřejmě nejlépe snese od svého advokáta...

ČIli - můj klient by po mě dostal po čumáku. Je-li to pro mě protistrana, napsala bych jeho advokátovi kolegiální upozornění na to, co dělá a nechala to na něm, aby mu domluvil. (obé za předpokladu, že jinak je s ním dítě rádo a šmírující rodič se o něj jiank příkladně stará...). Je-li to i jiank problémový rodič, neváhala bych tuto skutečnost použít proti němu, čili vytáhla bych to na soudu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.