| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Kuličko,

já ti asi rozumím.

Když někdo nedělá, protože je líný, chce to zatlačit. Ústupkama se ten člověk k větší pracovitosti nepřiměje.

když někdo nedělá, protože má nějaké psychické problémy, tak tlačit je špatně, to může vést až k neštěstí. Tam to chce rozklíčovat, v čem přesně je problém a ten eliminovat.

Ale někdo má třeba psychické problémy a k tomu je i líný. A to je pak problém, rozklíčovat, v čem ustoupit a v čem tlačit. Tím "líný" nemyslím jen fyzicky, myslím psychicky - přijmout odpovědnost, přijmout to, že mám a celý život bud mít povinnosti, budu muset řešit problémy apod.

Podle toho, co píšeš, mi přijde, že se obáváš, že tvoje dcera nemá jen nějaký psychický blok, ale je i líná - v tom smyslu, který jsem popsala. A je otázka, jestli to je věkem - je ještě hodně mladá, a postupně ještě dozraje, nebo už je to v ní trale. A v takové situaci, když bys jí dala úplné dlouhodobé volno od školy, jak někteří navrhuji, by to mohlo vést k tomu, že už nebude dělat nikdy nic. Jen se bude poflakovat doma a tu a tam si něco napíše. A pokud jde o práci v domácnosti - no kdybyste měli nějaký statek nebo penzion, že by mohla opravdu pravidelně a několik hodin doma pracovat, to by bylo něco jiného, ale v domácnosti? Navíc upřímně - řekneš jí, a´t vyluxuje, řekne, že je jí špatně. Řekneš, ať uvaří, řekne, že nemá sílu. A ty těžko poznáš, kdy jí je fakt mizerně a kdy to jen simululuje, protože se jí nechce.

Chtělo by to nejdřív zjistit, v čem je psychický problém. Tedy jestli jí vadí kolektiv nebo jen někdo z kolektivu nebo má problém se ve škole soustředit na věci, které ji nebaví, nebo má příliš velký pocit odpovědnosti za školní výsledky nebo je pro ni školní výuka příliš dlouhá atd.

A podle toho, by se dala škola nějak upravit - individuálním plánem, domácí výukou, rozložit ten ročník nějak. Třeba že by docházela jen na některé předměty (vyslechla jsem hovor holky, která byla po otřesu mozku a nemohla se několik hodin denně soustředit, tak se ve škole domluvila, že chodila jen na 4 hodiny a zbytek si dodělávala doma) nebo by dostávala domácí úkoly a chodila by jednou týdně apod.

Taky nevím, jestli jste mluvily o tom, že když by školu ukončila (a nevím, jestli to neplatí i pro přerušení studia)a "pomáhala ti doma", tak to znamená placení zdravotního pojištění, konec studentským výhodám apod. Jaký by to mělo finanční dopad na rodinu. A že jste samozřejmě schopni se uskrovnit kvůli nemoci kteréhokoliv člena rodiny, ale ten dopad je pak pro všechny, i pro toho nemocného.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.