| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já myslím že problém je mnohem složitější a mnohovrstvý.

Jednak určitě platí že pro mnoho lidí hraje roli že se to děje blízko u nás, že jde v případě Ukrajiny o Evropu. A že jsou nám mnohem blíž kulturně, způsobem života. Také u nás mnoho Ukrajinců žije, takže spousta lidí mezi nimi má přátele, zná někoho z UA, pracují s nimi ve firmách apod. A pak válka na Ukrajině už přímo ohrožuje i nás, navíc nám bylo Putinem přímo vyhrožováno.

A myslím že opravdu velkou roli hraje i to jak urputně se Ukrajinci brání, proto tak obrovské přesile, navzdory všem původním předpokladům že je to ztracená věc. Sem přicházejí ženy, děti, staří lidé. Muži (ale i ženy) naopak míří domů bránit svou vlast, ve velkém. A to je třeba ten velký rozdíl, který za sebe vnímám já.

Takže se možná svého zetě zeptej kolik Syřanů se vrátilo zpět bojovat za svou zemi. Nebo třeba Afgánců. Já nevím, třeba ano, u Ukrajiny je to číslo známé a je velké.

Například teď opravdu je třeba vidět to zásadní srovnání s nedávným obsazením Afgánistánu, kdy byť byli vyzbrojeni tou nejmodernější technikou, darovanou, tak to prostě odevzdali Talibáncům, prezident sbalil kufry (a asi ne prázdné) a uprchl, svou zemi odevzdali, byť čest výjimkám.

Já sama jsem vždy pro pomoc potřebným i Syřanům. Nicméně fakta jsou taková, že v případě mnohých uprchlíků v dřívějších vlnách prostě u nás ani být nechtěli, zdrhali do Německa. Těch případů, kdy sem někoho dovezli že se jim pomůže a nakonec vzali roha a utekli do Německa, bylo docela dost.

V předešlých migračních vlnách ze Sýrie, Afgánistánu, Afriky jsme viděli z velké části mladé muže. Takže tam ten ekonomický faktor prostě byl, to je prostě fakt. Nezastavili se v první "bezpečné zemi", ale rozhodující faktor byla bohatost té země - tedy kolik budou dávky. Neříkám že úplně všichni, ale prostě v tom množství to bylo dost převažující.

Plus když se k tomu přidají faktory, jako naprostá nekontrolovatelnost příchozích, bezpečnostní problémy, problémy s kriminalitou - což prostě je fakt. A hlavně neřešitelnost těch co ji páchají, kdy tím samozřejmě ubližují i spoustě těch co žádné problémy nedělají. To si myslím že ta veřejnost prostě vnímá pak negativně.

A pak samozřejmě neochota adaptovat se, problémy s přijetím evropských hodnot, způsobu života. A tím třeba vůbec nemyslím náboženství, ale věci jako mnohoženství, ženská práva, dětské nevěsty, ženská obřízka apod. A asi by se dalo pokračovat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.