| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Hanko, v jedné věci s tebou souhlasím - že spousta lidí od nás má pocit, že musí pomáhat a přecení své síly. Byla a jsem ten, kdo varoval před ubytováním cizí rodiny bez předem daných podmínek uprostřed svého života a obýváku, před očekáváním bezmezného vděku a malováním světa na černobílo.

Ale to je naše chyba, ne jejich. Jim se prostě posral život takovým způsobem, který si já v reálu neumím představit - mám jediné dva zážitky v životě, které si dovolím vzdáleně přirovnat - havárku před dvaceti lety, po které jsme zůstali v očekávání, jestli můj muž bude někdy chodit a totálně bez peněz a bez práce a před rokem, když jsem se bála, že o MM přijdu díky covidu. V prvním případě nám pomohla rodina a kamarádi, loni už to bylo "jen" o tom, že jsem se měsíc strašně bála o chlapa, se kterým jsem pětatřicet let, já, děti a vnuci v pořádku a bezpečí, finančně zajištěná.

Takže snažím se v pomoci udržet míru zachování vlastní rovnováhy, tuhle zkušenost a schopnost mají (alespoň to tak vnímám¨) u nás primárně třeba školení pěstouni, či pomáhající profese, pokud mají možnost supervize. Protože ta snaha není v mém případě vždy úspěšná, měli jsme doma sice třikrát na 10 měsíců zahraničního studenta ale shodli jsme se, že dětem v pěstounské péči budeme pomáhat jiným způsobem, že na převzetí plné péče nemáme koule(i když mne to vždycky moc lákalo¨). Stejně tak teď se snažím pomoct tím co mohu (penězi) a umím (organizováním, síťováním). Ubytování jsem nabídla jen přechodné, ohraničené délkou 2 týdny a jen v prostorách, kde se nemusíme potkávat, pokud bychom nechtěli.

Výsledek je ten, že mám v domě (nikoliv v bytě) maminku s šestiletou holčičkou, patří mezi ty, které nemají úplně problém se zdroji, jsou na cestě do dalšího státu za příbuznými(čekají než je dojede ještě někdo z Užhorodu, jely každá z jiné strany země, ta druhá bez auta), maminka nebude mít díky své profesi problém najít místo kdekoli na světe, mluví anglicky. Po prvních dvou dnech u nás malá onemocněla, s největší pravděpodobností je to tím, že se konečně uvolnila a cítí se v bezpečí, jely z Charkova, samy dvě autem, maminka očividně není moc zvyklá řídit. Včera večer jsme se bavily o tom, že je v podstatě ráda, že to vypadá, že její doteď zdravá holčička to snad zpracuje tímhle způsobem a nezavře vše co prožily uvnitř - a to (a ona si to velmi dobře uvědomuje) se jim zatím vlastně "nic moc" nestalo - jen přišly o domov, přátele, práci, školu a budou začínat od nuly - dokonce jí tam ani nezůstal chlap, je s malou sama. Jinak říkala, že by se i chtěla vrátit, ale ne do Ruska - i když mluví primárně rusky, malá umí líp anglicky než ukrajinsky, ona ta hraniční oblast bude průser ať to dopadne jakkoliv. Ten strach, který měly obě v očích, když jsem je vedla do našeho zapadákova, to že než jsem si to uvědomila, si vzala večeři jen pro dcerku a řekla, že nemá hlad, vděk za blbý jablko a nurofen, otázka jestli se mají hned sbalit, když jsem se druhý den ráno ptala, jaké mají další plány...

Přiznám se, že když se v diskusích objevují lidi ohánějící se samoživitelkami, našinci, co by taky rádi lístek na vlak či do ZOO zdarma a tvářící se, že tihle lidi jedou na dovolenou, mám dost problém.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.