| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

fakt se do tela dostavaji poskozenou kuzi - napr. macerovanou u bazenu, v gumovych rukavicich, vlhkym prostredim - typicky reznici.. tale kuzi mechanicky stresovanou (plosky) ci mikrotraumatizovanou,treba sportem. Problem je promenliva inkubacni doba - muze byt az rok. Takze jetezke dat to do casovy souvislisti.

Obvykke se zacinaji objevovat v detstvi. Pak muzou samy vymizet, behem par let. Prvni vyskyty az v dospelosti jsou nezvykle.

Virus pronika jen do jader bunek v dolnich vrstvach epidermis, nepronika hloubeji pid bazalni membranu,nedostava se do tela, neprichazi do kontaktu s krvi. Coz je vyhoda i nevyhoda - vyhoda, ze se nesiri telem (vyskyt jinde je primym prenesenim, riziko rozsevu stoupa u chirurgickeho odstranovani). Nevyhoda, ze vyvolava strasne malou odezvu imunitniho systemu, prakticky jen bunecnou. A jeste ma navrch mechanismy maskovaninpred imunitnimi bunkami.

Bradavice zpusobuje vice kmenu viru,ne kazdy je na katdy stejne citlivy.

Pri tzv. "mizeni" se zmenene (benigne zmnozene, jde o benigni nador) keratinocyty nijak "nevrati" do prednadoroveho stavu, pouze se preszanou vytvaret nove nadorove a pri rychlosti obmneny kiznich bunek bradavice velice rychle odroste pryc.

Pokud se podari lokalne u jedne bradavice "probudit" imunitni bunjy, aby bradavici zacaly "videt" (stimulace se da delat ruznxmi specifickymi latkami, ale muze tafungovat i nejake mechanicke odstranovani, kdy se infikovane keratinocyty dostanounumele do kontaktu s vetsim mnozstvim imunitnich bunek, ev. i primo krvi), tak psk stejne imunitni bunky byvaji schopny rozpoznat bradavice zpusobene stejnym kmenem viru i jinde na tele a tam je zlikvidovat.

Vlastovicnik sice obsahuje latky, ktere maji cytotoxicky efekt pres indukci apoptosy a funguji na brzdeni rustu nadorovych bunek (a tim padem muzou 0usobit i na ty bradavicove), ale zaroven cytotoxivky efekt je potencislne teratogenni, tj. vlastovicjik by rozhodne nemrly pouzivat tehotne, anavic je vlastovicnik hepatotoxicky silne alergenni, hepatotixivita je problem spis pri delsim vnitrnim uzivani, ale i tak by sr nemel ani zevne pouzivat u deti a u dospelych je to dost diskutabilni.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.