| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Nemůže tohle tedy být důvod, proč se často tak záhadně objevují a mizejí? že na ně imunitní systém nereaguje, ale když ho nějak vybudíš, tak zareaguje? AŤ tím, že tu bradavici nějak mechanicky poškozuju - dusíkem, česnekem, vlaštovičníkem, ten virus vevnitř se třeba taky nějak víc aktivuje nebo to zaregistrují ty normální buJňky okolo a tělo si tedy všimne, že se něco děje a pošle tam někoho (asi bílé krvinky, jestli si správně pamatuji ten francouzský seriál)? Nebo, jak někdo psal, že někdy pomůže jen zaříkávání nebo hlazení - tak prostě to svoje tělo na bradavici upozorním a ono začne proti ní bojovat?"



Mizení je takový neurčitý pojem. Bradavice může přesat být vidět, protože - se viru něco stalo (třeba v něm vznikla nějaká mutace, tkerá mu brání v replikaci a prostě bradavice skončila sama od sebe. Nebo ji, jak píšeš, zlikvidoval imunitní systém (ano, bílé krvinky, hlavně jeden typ - lymfocyt Tc). Nebo prostě přestala být vidět - přerosly ji okolní zdravé buňky a ona je malá a schovaná - stejně, jako byla malá a schovaná, když začínala, než se vůbec viditelně objevila na kůži a nikdo o ní nevěděl. S tím souvisí i to "scvrkávání" -jakmile přestane prosperovat, tak ji okolí začne přerůstat, v hlubokých vrstvách epidermis možná i imunitní buňky můžou začít odumřelé bradavičné buňky fagocytovat... není důvod, aby nutně musela celá nadrůst nad povrch kůže a pak upadnout.

"o vysvětluje, proč když zmizí jedna, začnou mizet i jiné. Ale nechápu, proč potom nemizí všechny současně (byť třeba té největší by to logicky trvalo nejdýl), proč mizí postupně jedna za druhou. "

Spousty možných faktorů :) Velikost (tloušťka epidermis je na různých částech těla různá, tj. někde může být velký neviditelný kus bradavice vespod, někde naopak), různá míra průniku imunitních buněk, různá míra prokrvení pod tou kterou oblastí kůže, a třeba i to, že některé bradavice můžou být způsobené jiným kmenem viru, takže imunita proti jednomu na ně nezapůsobí... a určitě by se daly najít další faktory, včetně čiré náhody :)

Řada rostlin je toxických oddáleně, takže se to vlasntě jen tak nepozná, nedá do souvislosti... používat vlaštovičník na bradavice prostě obecně dobrý nápad není, i když považuju za dobře možné, že se z něj výhledově bude vyrábět nějaký extrakt zbavený těch toxických alkaloidů :)

ty tečky jsou petechie - tj., no, vlastně krev mimo cévy, takové jako minimodřinky. Nevím o tom, že by měly nějak souviset s reací imunitního systému, ale kdoví, o tomhle nic nevím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.