| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Borůvek mám komparativně 2 záhony, jednomu se daří, druhému ne.

Jeden záhon (ten úspěšný) je dlouhý asi 6-7 metrů, široký cca půl metru, hluboký asi taky půl metru. Vyložila jsem ho igelitem, cca 10 cm nade dnem jsem udělala vidlemi díry (aby to odtékalo, ale dole zůstával "bazén" zásobní vody). Zasadila jsem je do čisté rašeliny, dochutila řádnou dávkou Osmocote a občas pořádně prolila. Slunce na ně svítí přiměřeně, část dne je stíní borovice. Tam se daří výborně borůvce Chandler, Earlyblue pak buď Nelsonovi nebo Patriotovi (jednomu jo, druhému ne, furt si je pletu), Elisabeth a dobře vypadají i Drapery (jsou mladší).

Druhý záhon má Spartan a Bluecrop, jsou izolovaně každý ve své díře, taky v rašelině a s Osmocote, ale bez dalších vifikundací, svití na ně slunce a celkem snaživě zalévám. Záhon je mnohem víc teplý a osluněný. Výsledky zde nic moc.

pH mají oba záhony dobré, ale podle mě hraje hlavní roli sucho a nesucho, mikroklima (dostatek kámošek okolo).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.