| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Muchovník mohu doporučit. Roste naprosto sám, krásně a honě kvetě, péče téměř žádná. Jen ti ptáci jsou občas rychlejší se sběrem. Švestku máme už starší, je to nejspíš pološvestka, protože dozrává od poloviny srpna. Plody veliké, šťavnaté, masité. Jo a nádherně jde od pecky. Kupovala jsem v zahradnictví a protože už ji táhne na dvacítku, moc si nepamatuji, co je zač. Měla by to být snad jugoslávská švestka, resistentní proti šarce. Místo má na zahradě asi v pohodě, celkem se tam stahuje voda, takže plodů je každý rok na rozdávání. Každý, kdo ochutnal, moc chválil. Mám ještě jeden švestkový strom a o tom uvažuji že půjde.... téměř neplodí, blemcavý vnitřek a nejde od pecky. Ze svého pohledu nedoporučuji višeň. Léta jsem bojovala s monilíí, až loni na podzim jsem ukončila její přežívání a na volné místo zasadila stromkový rybíz a angrešt. Letos už krásné kvetou a ještě je místo pod nimi na pár drobnýh kousků zeleniny. Broskvoň to samé, každý rok spála a už další pokus dělat nebudu. Loni jsem ještě zasadila stromkový jeřáb a vypadá slibně. Jabloně tak střídavě oblačno. Mám Spartan a Golden Delicious. Zahrada v poloze 400 m.n m.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.