| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Úkoly dávám, ale nevynucuju, kdo ho udělá a přinese, tomu ho zkontroluju, má zpětnou vazbu a já vlastně taky, tuším víc, jak na tom jsou a jestli ještě potřebují procvičovat, nebo jedem dál. Když děti úkoly nenosí, je to čistě na mně, kdy se rozhodnu, že už by to měly umět. Tak jim to i říkám a je na nich, jak se rozhodnou.

U malých bývá tlak od rodičů na to, abych úkoly dávala, pak si stěžují, že jim doma děti brečí, že nechtějí, ale na můj návrh, že úkoly být nemusí, nepřistoupí. Nechtějí ani možnost výběru, i když jim píšu slovní hodnocení, takže vědí, jak moc a v čem dítko potřebuje procvičovat. Opravování domácích úkolů mě nebaví, takže kdyby ubylo u těch, kdo je nepotřebují, vůbec bych se nezlobila ~;).

Jinak u nás ve škole se úkoly dávají, zapisuje se, když je někdo nemá, ale nepočítá se to do zapomínání jako takového, je to jen informace k tématu "přístup k předmětu". Pokud má někdo nerozhodnou známku, může to mít vliv, ale samo o sobě je to spíš kvůli rodičům, kteří přijdou prosit o lepší známku, než na jakou dítě skutečně má, případně si stěžovat na učitele, že nic nenaučí, a pak se zjistí, že dotyčné dítě prostě nedělá nic pro to, aby se situace zlepšila.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.