| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"No jo, ale to se pak ta třída bude stěhovat skoro pořád - na fyziku, na chemii, na výtvarku, na hudebku, na cizí jazyky, na biologii..."

Psala jsem, že se u nás nestěhují, alespoň ne do doby, kdy se dostaví další patro. Takže se bavíme o letech.

Pak jde o ty odborné učebny, kolik jich na škole je. Pokud by se stěhovali jen na fyziku, chemii, jazyky (část třídy), informatiku, TV, případně HV, tak jde o jednu nebo dvě hodiny denně, to není pořád. A nestěhovala by se kvůli nim žádná další třída.
Před covidem se stěhovali každou hodinu, protože museli uvolnit odbornou učebnu, kterou měli jako kmenovou, někdy se do své třídy za celý den nedostali. A zase některé předměty se prostě kvalitněji učí se speciálním vybavením.

"S těmi pomůckami nevím. Co třeba nějaký vozík? A pokud není ve škole výtah, není tam plošina? "

Plošinu nikdo kvůli pomůckám zařizovat nebude, on ani ten vozík není zrovna levná záležitost. A pro představu, když člověk učí fyziku v několika ročnících, tak naložit na vozík pomůcky třeba na měření objemu, dovézt do třídy, kde učíš, pak zase dovézt zpět do učebny, kde máš skříně, naskládat do skříní, na vozík přesunout pomůcky na optiku, které jsou v jiné skříni, navíc třída plná dětí....to se prostě za 10 minut nestihne. Plus tedy že to neřeší přesuny mezi patry. Předpřipravit někam jinam to nejde, protože jednak ty pomůcky mezi tím může potřebovat jiný kolega, a hlavně já mám kromě těch skříní na pomůcky jen jeden kancelářský stůl s počítačem a to na druhém konci školy, než kde učím ~d~. Ale i kdybych ho měla ve sborovně, tak se mi na něj nevejdou pomůcky ani na jednu vyučovací hodinu, natož třeba na čtyři nebo pět. Jsou země, kde na přípravu pomůcek funguje asistent na celý úvazek a to je jen v té jedné učebně ~d~.

Takže já jsem pro, ať se stěhují co nejméně, ale pokud má ta výuka k něčemu být, tak holt to chce na hudebku nejen klavír, ale nástroje i pro děti, na chemii hromadu skla a ideálně speciální lavice, aby se dalo pracovat i sněčím jiným, než s vodou, a na fyziku hromada "hraček" aby nemuseli jen koukat, jak si tam hraju já ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.