| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jo, no, teď dočítám v diskusi, jestli ta barva...
Je fakt, že na té barvě asi nebudeš servírovat všechny druhy jídel. Některé na ní vypadají prostě divně, souvisí to s tím, že když se díváš na jednu barvu nějakou chvíli, tak se vypotřebuje dočasně barvivo v příslušných očních čípcích a když se pak podíváš vedle, vidíš barvu doplňkovou (to zná každej, stačí chvíli koukat na barevnej předmět a pak kouknout an bílou zeď a vidíš ten předmět v převrácený barvě). No a tím pádem když máš barevný talíř, tak barva doplňková k barvě talíře Ti bude pravidelně posouvat barevný vjem z jídla na tom talíři. U některých jídel to nevadí, u některých to pak vypadá tak nejedle až zkaženě.

minulý týden jsme byli v hradním šenku na hradě Rabenstein. A tam mně servírovali Kasespatzle na modrozeleném nádobí s černým okrajem a vypadalo to super. Ale dětem a manželovi přinesli jídlo na bílých talířích. Nejdřív jsem si říkala proč, ale pak mladší syn nechtěl svůj druhý řízek a já si ho vzala a dala na ten modrozelenej talíř... a pochopila jsem, proč řízek dostal na bílém :D Špeclím to slušelo, ovšem řízek rázem vypadal jak z předvčírka. (fotka mate, v reálu to byla modrozelená)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.