| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Susu, zkusím to vysvětlit - je to závěs, který má být náhradou vánočního stromku v životní velikosti, tváří se jako něco, co ve skutečnosti není. Vadí mi ten fakt, že je to náhrada, která působí příliš realisticky. Kdyby na tom závěsu byla dětská malůvka, nějaký stylizovaný strom, nemusí to být žádná abstrakce, brala bych to jako vánoční závěs. Tohle mi přijde příliš podbízivé. Prostě kýč.

Další věcí je, proč lidem obchody nabízí ke koupi každým rokem miliony vánočních nesmyslů. Co s tím závěsem uděláš po Vánocích? Založíš do skříně anebo vyhodíš? Bude to v lepším případě rok někde zabírat místo vedle ozdob, světýlek, betlémků, skřítků... Já nechci moralizovat ani se povyšovat (ty minulé příspěvky měly být spíš ironie), jen se zastavit nad tím, jestli opravdu lidi potřebují tolik dekorací, každým rokem nových dekorací, aby se cítili vánočně. Myslím to obecně, neber si to osobně.

Cokoli koupíš, stane se dřív nebo později odpadem. Sama s tím mám problém, když jdu nakoupit, jen rychle proběhnu kolem regálu se světýlky a ozdobami, vytáhnu ty z předchozích let a řeknu si, že stačí. Když si to tady tak 5 lidí přečte a zamyslí se nad svým konzumem, řekne si - jé, závěs, supr nápad, ale vlastně to nepotřebuju, budu ráda :-).
~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.