| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den, ráda bych se poradila ohledně společné péče o děti. Děti máme ve společné péči tři roky. Zatím jsme vše řešili bez potíží. Děti jsme měli týden a týden a všechny větší věci jsme kupovali ze společného účtu, kam každý přispívá stejnou částku.
Bohužel, starší syn se dostal do puberty (15,5 let) a odmítá k otci jezdit. Za poslední dva měsíce k němu jel pouze třikrát (vždy na jeden den). Chtěla jsem se s ex domluvit, že by mi na syna přispíval 1000 Kč za jídlo, oblečení, drogerii a jiné menší výdaje, když k němu teď nechce jezdit. Nepochodila jsem. Prý si mám syna přemluvit,aby k němu zase začal jezdit, že on si tuhle situaci nevymyslel a nehodlá nic platit.
Celou situaci jsem se synem probírala několikrát. Stojí si za svým, že za otcem jezdit nechce. S tatínkem se neshodnou na většině věcí, buď se ignorují nebo si nadávají. Žádná jiná komunikace mezi nimi neprobíhá. Navíc syn má pocit, že je tam jen od úklidu a hlídání mladšího sourozence. Prý nemá žádný osobní čas. To jsou jeho argumenty, proč tam nehce jezdit.
Je lepší v tomto případě podat žádost na získání staršího syna do výlučné péče a žádat soud o určení výživného nebo to zatím nechat být a obejít se bez těch peněz? Syn se bojí, že by mu mohl soud nařídit, aby jezdil k otci o víkendech.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.