| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já teda dost často, a rozhodně si říkám, jestli existuje někdo, kdo to za tu cenu koupí. Tak si to holt člověk odřekne, pokud to není nezbytná potravina...a okurky a rajčata na konci zimy holt nejsou běžné...nebo tak - určitě nebyly, a možná zas nebudou. Můžeme se ptát, jestli se bez nich v téhle době obejdeme...myslím, že jo.

Nad cenami potravin v marketech teda oči docela valím...ale vždycky je něco celkem kvalitního, co je v akci. Nikdy jsem na akce nekoukala, ale teď myslím fakt nakupuju takřka pouze to, co je za normální přijatelnou skoro dříve obvyklou cenu, vždycky se dají vybrat kvalitní věci. Určitých věcí koupím víc do foroty (kafe, máslo navíc, kečup atd...), protože to šíleně předražený by mi fakt ani nechutmalo. :-)

A jinak máme za humny Polsko. Vždycky mi tam chutnaly některé potraviny - mléko, maso, uzeniny, sýry, tvaroh i různě ochucený...pomazánky a saláty...jejich serník :-) bílý a tmavě hnědý...ceny stále výrazně nižší, u něčeho opravdu výrazně, na některé potraviny mají snížené DPH na nulu.

I právě v porovnání s (kvalitními potravinami, nemluvím o shitkách) PL se musím některým cenám u nás opravdu smát. Možná trochu hořký smích...nevím.

A možná je to daň za nějvětší prostory prodejní plochy v přepočtu na hlavu v ČR, tedy určitě markety pocítili odliv zákazníků, menší nákupy atd. Kaufland u nás zavírá o hodinu dřív....světlo na parkovičti zhasíná půl hodiny před koncem prodejní doby
Když se obchoďáky stavěly, říkala jsem si, co s nima pak, až nastane ta doba hubenějších krav...a už nastává, zdá se.

Hm, no.
Takže za mě - nekupovat předraženosti (i v Německu vedle jsou levnější), vybrat normální věci za normální cenu se pořád dá.
Nebo prostě - někomu to za "to" holt stojí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.