| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

"Řekla bych, že problémy byly vždycky, ale dneska se se vším běhá k psychologovi."
Já si říkám, proč ne ? Ať lidé dostanou pomoc se svými problémy. To ,že dřív se na to peklo, z důvodů neznalosti nebo malé kapacity zdravotnictví, to není přece důvod.
Já měla problémy od dětství, nikdy žádná pomoc, zvracela jsem v první třídě skoro každý den , vidno z notýsku " Rigelka zvracela, posílám ji domů převléct ". Celou základní, střední školu jsem prošla s velkými psychickými problémy ( a samými jedničkami :-)) , vejšku jsem studovala déle než moje spolužačky, využila jsem možnost odložit, ulevit si. Předměty jsem volila lehčí , škoda. Mám schopnost nastudovat. Taky jsem kariérně úplně jinde než mí tehdejší spolužáci. Ale ten boj mě stál tolik energie, kolik si ony úspěšnější ani neumí představit. Samozřejmě i v práci je to náročné.
Jo, "dřív se tak k doktorovi neběhalo ". Můj děda umřel po válce na rozedmu plic když jeho dětem bylo jeden a tři roky. Můj praděda se podle mamky dusil poslední roky života, ale "tehdy se to tak nebralo, u starých lidí ". Kolika lidem se asi "dřív " dělala operace šedého zákalu v starším věku, nebo výměna kloubu ?Kolik trpělo při dušnosti . Dřív to prostě nějak přežili dokud neumřeli. Je to důvodem pro to, aby se dnes zahlíželo na lidi s dušností,se zákalem, se špatnými klouby, s psychickými problémy ?
K čemu je nám pak ten pokrok ?
já sama mám od dětství neléčené astma, roky říkal obvoďák, že mám jen špatnou techniku dechu (asi jsem jako kojenec chyběla v nějakém kurzu dýchání ), a až sama jsem po letech přidušování navštívila alergologii, a hleďme, existují prostředky jak v noci místo dušení spát,i když část škod už je nevratná.
Zrovna tak asi jsou způsoby, jak ulehčit dětem, které mají psychické problémy. Mohla bych říct "vydržela jsem to já, vydrží i ony " ale proč , k čemu to bude dobré ?

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.