| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nosím kartu i dostatečnou hotovost. Z lenosti a pohodlnosti jsem před lety začala skoro všude platit kartou, nebavilo mě řešit, že nemám drobné a musím platit tisícovkou "půlku chleba a sprcháč".
Teď jsem začala platit výhradně hotově. Jednak proto, že dcera, která brigádničí, nás zásobuje drobnýma i bankovkama a jednak proto, že se mi nelíbí sílící trend sklouznout výhradně do bezhotovostních plateb, je to velmi snadno zneužitelné. Paranoidní jsem nikdy nebyla, ale covid mě poučil, co vše lze, když se chce a náležitě se to "vysvětlí".
Nemám problém tam, kde karty neberou, naopak to podporuju.
Nepodezírám automaticky každého, kdo nebere karty, že je zloděj, ale vzhledem k tomu, jak naše fantastická vláda hospodaří s našimi penězi a jak nás odrbává, mi vůbec není proti mysli, když ty tržby každý tak nějak lehce "vošulí" a "zařídí se" po svém.
Loni na dovolené mě překvapilo poměrně hodně míst, kde nebrali karty, protože tam měli mizerný signál (jak mi bylo vysvětleno).
Mnohem častěji než to se ale v posledku se setkávám s omluvou, že sorry, kartou nelze platit, nejde jim terminál.
A taky jsem se setkala s nadšením prodavačů, když platím hotově, a to všude. Hodně mě to překvapilo. Nemám apku, nemám kartu, mám peníze :-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.