| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mě je to srdečně jedno.

V mém podnikání je 99% plateb bezhotovostních (na faktury), čili daně se (na příjmové stránce) nekrátí, to skoro není možné.

Na druhou stranu, i když hotovost si musím vybírat v bankomatu, já 99% běžných plateb dělám hotově. Výjimkou jsou třeba nákupy vánočních dárků, tedy hodně peněz najednou, to se mi nechce tahat. Běžnou výjimkou je naopak nafta a jiné podnikatelské výdaje, tu platím z 99% kartou, což je zase fajn při daňové kontrole (nebudou tě podezírat, že jsi si kvůli zvýšení výdajů "koupila" cizí účtenky).

Jinak nemám dobrý pocit z toho, že by moje banka věděla zcela přesně, kolik a kde utratím. Když to ví banka, tak to ví kdokoli... Ne, že bych kupovala něco "pochybného", ale i tak si nemyslím, že někoho musí zajímat, jestli si koupím plavky a za kolik, nebo kolikrát týdně kupuju potraviny, jestli jsem šla do kina...

Souhlasím s myšlenkou, že soukromí je dneska velmi vzácné (při všech cookies, sledování polohy, nákupech přes internet...), aspoň ten kousíček si chci ještě nechat.

Jinak řešení je podle mě jednoznačně v tom, aby platy kartou byly v podstatě na všech stránkách "zadarmo", nevidím důvod, proč by banky měla účtovat nějaké poplatky obchodům, když u nich třeba ten obchod má běžný účet... Brala bych to jako normální součást služby... Na to určitě dojde... Přece kdysi byly taky na bankovních účtech poplatky třeba za příchozí a odchozí platby a tak. Dneska max. zaplatíš nějaký bankovní poplatek za vedení účtu a máš v tom už všechno...

(Jinak velké firmy určitě daně formou zatajování tržeb nedělají, nebyli by schopné uhlídat vlastní zaměstnance. Těžko si představit, že firma typu Tesco řekne zaměstnancům, aby půlku tržeb nedávali do ofic pokladny, že... Čili je to "problém" fakt malých a zrovna po těch nevidím větší smysl se vozit. Jasně že budou tajit část tržeb, zvlášť když "za kasou" sedí majitel, ale popravdě - honit je má asi stejný smysl, jako "udávat" instalatéra=souseda od naproti, který ti doma vymění kohoutek, tu mu dáš 500 a on ti nedá doklad... Nemyslím, že na tomhle stát nějak podstatně chudne. A to píšu jako někdo, kdo vidí, jaké statisícové,milionové nedoplatky na daních, sociálním, zdravotním... se běžně "odpouští" (nevymáhají, neřeší...). Honit se po nějakém místním prodejci zmrzliny nebo hospodským ve vesnici s 500 obyvateli mi fakt nepřipadá nezbytné. Fakt je mi milejší, že někdo něco nezdaní, než když budou chodit kontroloři a za nevystavený doklad na tik-tak za 10 Kč se budou rozdávat pokuty 10 000 Kč, což už tu bylo, že)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.