| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vážný podstatné tu asi zaznělo, zdůrazním poznámku Sovice začít řešit PŘED odchodem babičky z nemocnice. Moc přeju, ať se dá babička dohromady. Váš případ otvírá problematiku, před kterou většina z nás zavírá oči a to včetně seniorů. Ne každému se podaří aby v pětadevadesáti za plné soběstačnosti usnul a už se nevzbudil. Tím, že dnes není zvykem žít v širších rodinách, doba je uspěchaná se mnozí dostávají do patové situace:-(. Jsme v tom taky, ne že ne. Před třemi týdny si tchyně (80) zlomila nohu v krčku. Doteď samostatně žila v paneláku, aktivní společenský život, cestovala. Díky jinak opravdu dobrému zdravotnímu stavu a zároveň rozsáhlé artróze jí kloub rovnou vyměnili, teď je v rehabilitačním centru, pak by měla rovnou nastoupit do lázní. ALE před deseti lety renovovala kuchyň - nedala si říct, takže opravdu jen dvířka v kuchyni a vyměnila sporák - zase za plynový. Takže se má co já vím za měsíc vrátit do bytu, kam k výtahu musí vždy po schodech, do bytu s plynovým sporákem (máme pocit, že narkóza jí fakt nepomohla, co se týče krátkodobé paměti a uvažování) a do koupelny, kde je za umakartovým jádrem jen vana. Navrhovala jsem jí, že koupelnu necháme předělat než se vrátí - znamená to teda i kuchyň, nedovedu si představit nějakou revitalizaci se zachováním toho umakartu - nechce ani slyšet, že to "nějak dopadne". Takže jsme připravili syna na to, že ho vystěhujeme z pokoje (dospělý, studuje a pracuje už mimo, máme naštěstí možnost mu pokoj posunout do patra, aby neměl pocit, že jsme ho vyhodili z domu), dotáhli jsme bezbariérovou koupelnu (to je naše příprava na stáří, u manžela je bohužel pravděpodobnost, že po úrazu z mládí jednou stejně přestane chodit). A jsem si sakra dobře vědoma, že tím, že bydlíme v domě máme obrovskou výhodu, péči o seniora jsme si "nacvičili nanečisto" během deseti let, kdy ve věku 83 - 93 u nás byla 2-5 měsíců v roce moje babi. A achilovku máme taky - máme další seniory, zatím žijí spolu, taky v paneláku, první patro bez výtahu, kdykoli se to může "pos...t" podobně jako u Vážného a tam si prostě u jednoho z nich nedovedu představit déledobé soužití ani u nich ani u nás ani teď, ne tak ještě s narůstající demencí:-(. O žádosti alespoň do pečovateláku nechtějí ani slyšet, přiznám se, že tady moje racionálno dostává na prdel a jímá mne jen hrůza. Navíc na ty zůstanu úplně sama, jsem jediná s kým se ten problematičtější z nich alespoň rámcově snese. Kurzů rodičovství je hromada, ale tohle hážeme většinově do kouta podvědomí a přitom potřeba se nějakou dobu starat o více či méně soběstačné seniory je něco co nás nikoho s největší pravděpodobností nemine.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.