| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Víš, já jsem taky dělala tu důležitou práci AP a nebyla jsem spokojená, stejně tak moje kolegyně, to je normální - někomu ta práce vyhovuje (mám takové kolegyně), jinýmu ne, tak ať si každý vybere, není nutný zůstat na tom místě, přestože je to práce potřebná, není povinností ji dělat, pokud ti nevyhovuje, z jakýhokoliv důvodu

u nás jsou většinou AP ženy z okolí, chodí do školy pěšky nebo jednu zastávku autobusu, některý to mají jako přivýdělek, jiný tu práci dělají, dokud jsou malé děti a nemůžou se věnovat své profesi, ale každá do toho šla s vědomím malého platu, protože není šance dosáhnout na větší úvazek. Ano, je to špatně, ale není to tajný. Kdo chce vyšší plat, snaží se toho dosáhnout právě tím, že si něco dostuduje

kdyby měly mít AP vyšší plat, nejspíš by bylo potřeba, vzhledem k tou, že jde o státní zaměstnance, aby měly AP nějaký konkrétní vzdělání, jenže ono stačí mít výuční list, ani maturita není nutná (jo, má to vliv na zařazení do platové třídy)
ale když budeme chtít, aby AP měly plat dejme tomu dvě třetiny platu učitele, tak by asi měly mít i vzdělání na úrovni aspoň VOŠ nebo Bc, když je to ten státní systém, jinak by přestalo být výhodný studovat na učitele

AP sice je zaměstnanec státu, pracující, ale jde do toho s tím, že bude mít zhruba poloviční úvazek, proto poloviční plat. Znáte snad někoho, kdo bez vzdělání s polovičním platem zaplatí "složenky" a uživí rodinu?

není tu možnost rovnosti, nejde to.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.