| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ale tam nikdo dovoz pizzy (ani nic jiného) nezakázal, jen si jedna firma dovolila tam dál už pizzu nevozit, protože byla (a asi ne jednou) poškozena a její zaměstnanci byli ohrožováni.

Já z Ústí pocházím a takových lokalit je tam mnoho. Mojžíř není zdaleka nejhorší. Pamatuji si z dětství, kdy se pár desítek metrů od našeho domu a jen přes ulici od školy nechodilo do konkrétního parku, protože ten patřil "jim". Projít se tam bál i dospělý, děti se k němu samotné nepřiblížily. A to bylo v centru města, ne na sídlišti, kam byly přestěhovány celé vesnice a podle toho to tam vypadalo.
Byla jsem na hlavní ústecké ulici napadená nožem sotva desetiletou holkou (mně nebylo víc) prostě jen proto, že jsem tudy musela projít. Na autobusové zastávce mi ukradli vzduchovku, když jsem jela z tréninku. Mamce ukradli půl nákupu z tašky, když čekala na autobus. Jít sama je tam prostě o strach, pořád sleduješ, kdo je kolem tebe, kam si kdo stoupá, co dělá.
Bydlela jsem v centru a kousek od našeho bloku byl jeden rodinný dům, kde také bydleli Romové. Občas bylo potřeba kolem něj projít a navíc měli před domem krásný jírovec se spoustou kaštanů, tak nás to tam i táhlo. Nikdy se ale nikomu nepovedlo s dětmi z toho domu skamarádit a když člověk dostal jen kaštanem, když kolem domu procházel, bylo to dobré. Někdy lítaly i dlažební kostky. Takže prostě přejít na druhý chodník, rychle proběhnout a neohlížet se.
A ne, prý to není lepší proti mému dětství (tedy proti zhruba polovině mého dosavadního života, nejen dětství). Není to tak, že tam bílý utlačují Romy. Tam fakt ne.
Mojříř, Neštěmice, Krásné Březno (tam to tedy je dost namíchané, ale okolí Matiční ulice je vyhlášené), Předlice, Trmice (tam se povedlo poměrně nedávno přeorganizovat školu tak, že se stala vyhlášenou, takže ne že by se tam pro děti nic nedělalo), tam prostě téměř nikdo jiný nebydlí. Není to, že máš jednoho souseda, co se neumí chovat. Jsou to celá sídliště, kam se nenastěhuješ, i když 3 + 1 je tam o 100 000 Kč levnější než nejlevnější garsonka na jiném sídlišti (při cenách do 1 milionu za byt). A starousedlíci už tam nejsou, jejich domy zmizely právě kvůli výstavbě těch sídlišť.
A podobné je to i v Teplicích, Duchcově, Bílině, Mostě....

A je to sakra jiné oproti bydlení vedle Romů třeba tady ve středních Čechách nebo v Praze. Tady je vůbec nevnímám, nijak pro mě nevyčnívají, necítím žádné "my" a "oni".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.