| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Rodinová,
a já jsem psala někde, že bezpodmínečně pro každého je lepší domácí škola????? To mi vkládáš něco, co jsem nikdy netvrdila.

Nicméně si skutečně myslím, že současný systém školství je už fatálně mimo. Od institucí se stovkama až tisícema dětí, kdy je 30+ dětí ve třídě s jednou učitelkou (ale škola zaměstnává neuvěřitelné množství přídavných pracovníků - od uklízeček až po různé poradce), přes devítku (takže maturantům je dneska devatenáct dvacet let - tj. i coby dospělí chodí do školy - kam si sami píší omluvenky atd.) až po to, že jsou nuceni do školy chodit "všichni", jen kvůli tomu "papíru" - ačkoliv spousta z nich o to nestojí a raději by šli už jako teenageři třeba pracovat.

Dále ten faktor toho stejného věku - který podle mě hodně přispívá k šikaně - protože tam není žádná přirozená hierarchie. V zaměstnání má člověk šéfa, má kolegy, kteří jsou na různých stupních hierarchie firmy, podle vzdělání, zkušeností (a ano, i vlezprdelkovství) - ale je to tam dané - člověk má své místo - a má nějaké způsoby, jak si polepšit (dodělat vzdělání, nabrat zkušenosti atd.) - a má MOŽNOST ÚNIKU - může dát výpověď a z kolektivu, který se mu nelíbí, může odejít. Ve škole si musí svou pozici vybojovat na lidech stejného věku / vzdělání - a bojuje o ní s dalšími třiceti lidmi... takové Hunger Games... A nemá úniku (když změní školu, tak zase je to stejný systém, třicet lidí ve třídě dle ročníku narození atd. ).

Školství je uzpůsobené "snaživým holčičkám" - nikoliv klukovské potřebě tvořit party a trénovat lov / boj. Kluci by potřebovali v tom dětském věku lítat a učit se praktické dovednosti - kladivo, šroubovák - a s teorií pokračovat až v pozdějším věku, až se trochu "uklidní". HOlky by naopak potřebovaly vstřebávat vzdělání v dětském věku - a od puberty mít možnost se věnovat spíš praktickým věcem (a já vím, že dnešní společnosti je to fuj a zakázáno - ale ženské by měly mít MOŽNOST věnovat se rodině).

Momentální školní systém je hrozně rigidní - v září v šesti letech se všichni učí písmenko A a tak dále. Není tam žádná flexibilita ani pro školy / učitele, ani pro ty děti. Česká specialita testů na příjmačky, kdy příjmačky má šanci udělat jen dítě, jehož rodiče ZAPLATÍ za to, že ho někdo naučí dělat ty testy - protože testy jsou zcela mimo to, co se učí v "bezplatném" školství, mi přijde naprosto diskriminující.
Podobně instituce učňáků - proč se nemůže automechanik vyučit v autodílně? Proč musí kůvli tomu chodit do školy se stovkami hulících, vulgárních spolužáků (kteří jsou hulící a vulgární, protože jsou sesypaní dle systému Hunger Games a musí zapadat).

Takže mě osobně z toho vychází, že školství je šílený moloch, který požírá spoustu peněz, a výsledkem jsou tisíce dětí, které propadají sítem... a některé z nich moloch úplně semele ještě dřív, než se stihnou v životě rozkoukat... protože před molochem není úniku, pokud chce člověk mít nějaký normální život, tak potřebuje bumážku na to, že molochem prošel...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.