| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Vánoce pro mě letos byly tři po sobě jdoucí dny, které jsem procítila a užila si je s pokorou větší než kdy dříve. 23. 12. jsme s nejstarší dcerou byly na vydařené návštěvě u kamarádů, 24. 12. proběhl Štědrý den v nejužším rodinném kruhu a 25. 12. bylo tradiční setkání s mou širší rodinou. Všechno nakonec klaplo a moc jsme si to užili, i když mráčky byly. Naštěstí jen drobnosti ve stylu písně Vánoce, Vánoce přicházejí. Třeba když se na ŠD doma obrátil odpad a začal se nám plnit dřez a umyvadlo, což je ve chvíli, kdy se vaří rybí polévka, smaží sýrové lodičky a vůbec pracuje v kuchyni a je všude nádobí, trochu komplikace.
Těsně před večeří, když už šlo jen o to dát lososa do trouby, jsem při hledání jednoho ztraceného předmětu poslepu sáhla pod gauč a o zapomenutý střep z předešlého dne (ani jsem netušila, že někdo rozbil láhev) si rozřízla malíček na ruce tak blbě do skoby, že se mi naskytl pohled na maso a tuk, krvácelo to jak hrom a mně se udělalo tak zle, že jsem si musela sednout na zem a nejmladší dítě (které jediné bylo duchapřítomné) mě ošetřovalo. Běžně se mi z pohledu na krev zle nedělá, klidně můžu sledovat i vlastní odběr krve, ale tentokrát už to byly mžitky před očima, palpitace a pot i pod nosem. Do nemocnice se mi nechtělo, abych nekazila večer, tak teď se modlím, aby to nehnisalo a srostlo nějak rozumně.
V noci jsem pak vařila džem ze sušených brusinek (namočených), protože jsem slíbila na druhý den uvařit svíčkovou pro 12 lidí na tradiční božíhodovou rodinnou sešlost a zapomněla koupit brusinkový džem na terč.
Naštěstí jsme všichni byli zdraví, děti pomáhaly naprosto se vším a byly na sebe hodnější než normálně. Dárečky si dávaly i vzájemně a bylo vidět, že přemýšlely, co by komu udělalo největší radost. Po rozbalování dárků jsme si zalezli na gaučový pelíšek k Pelíškům a bylo nám fajn.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.