| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tatramelko, to asi není úplně pro inspiraci... spíš o štěstí. Životní styl, názory, přístup k věcem... měli tchánovci velmi podobný jako naši, a s obojím jsem celkem v pohodě (kromě normálního generačního posunu, je "jiná doba"). Tchýně mi byla názorově a přístupem k životu, tolerancí... ještě blíž, než moje mamka. Povídaly jsme si kdykoli o čemkoli, a pohoda.

Popravdě nějaké "něco si vyčtem" neznám, nebo bych to tak nenazvala, ani s rodiči ani s tchánovci ani se snachou potažmo dětmi (obě dospělé).

O věcech mluvíme, ale s oboustranným respektem. Nikdo nepředjímá, že on má určitě pravdu a ten druhý to dělá blbě.
Dál pak v každé rodině-domě/bytě platí nějaká pravidla, a děti se holt přizpůsobí tomu, kde jsou (např. to nalévání čaje - ok, u prarodičů stojí hrnek na stole, u rodičů je to jedno).
Plus pokud mi něco vadí, a mohu to napravit "pro sebe/u sebe" udělám to, nechci to po rodičích dětí (to je můj přístup stejně jako ho měla moje mamka).
Příklad: když byly děti prvostupňové a moje mamka je vodila na kroužky, bylo jí blbé odevzdat vnuka na hodinu klavíru ve špinavém tričku, tak mu koupila nové. Mně nic nevyčetla, já jí také ne (znám lidi, co by se urazili, že si babička dovolila změnit dítěti oblečení a dát tak najevo, že bylo oblečeno špatně).


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.