| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

My to máme lehce podobně - žijeme přes týden odděleně, protože muž není Čech, žije a pracuje a má syna ... s tím jsme se seznámili. Já byla v té době bezdětná a s ne takovou kariérou, takže jsem se přirozeně přizpůsobila a jezdím já za ním...

Jiná volba nebyla, to bychom spolu nebyli. On se přestěhovat nemohl, já ano. Ano, někdy je to strašně náročné a někdy si říkám, že jsem to já, kdo nese tíhu toho vztahu... Ale vím, že je to jen takové fňukání, protože totéž si může myslet i muž (že je opuštěný, nikdo mu nenavaří, nemá si večer s kým pokecat, o sexu nemluvě...).

On je psový, já kočková. On městský, já vesnická. On bytový, já baráková...

Takže já mám dům na vesnici a kočky na pondělí - pátek.
Muž byt v centru města a nic, protože já psy nesnesu a vyříkali jsme si už na začátku, že jak si pořídí psa, tak já odejdu...

Snazší je to v tom, že máme společné dítě a já teda nemám žádné jiné děti. Jeho syna beru taky jako "svého", kluci jsou skvělí bráchové.

Tj. muž je taky 5 dnů sám a vídá nás jen na víkendy. Já jsem zase furt v práci nebo s dítětem, takže kolikrát zoufale toužím po samotě a klidu. často si říkám, že máme obrovské štěstí, že jsme v tomhle kompatibilní - že já na jednu stranu nefňukám, že jsem "na všechno sama" a na druhou stranu on nefňuká, že "je opuštěný". Ale kdyby fňukal, nebrala bych to, že je to jeho chyba. Rozhodně to není většinové uspořádání a drtivá většina lidí v partnerském vztahu prostě chce bydlet spolu, být spolu... Podle mě by drtivá většina žen i mužů fňukala, že je to divné a že jim to nevyhovuje. Určitě to není uspořádání pro každého - že říká, že mu to nevyhovuje, to bych mu teda určitě nevyčítala.

Kočku bych mu nikdy nevnucovala, vím, že by to nesnesl.
Já bych zas nesnesla psa, takže ho nevnucuje on mě.

Samozřejmě - je třeba chápat, že "to jinak nejde". A rozhodně má každý právo říct, že mu to úplně nevyhovuje a třeba hledat i jiné uspořádání... Ono v čase se to proměňuje...

u nás z nejdřív - 2x v týdnu "rande" - bez dětí, o sexu, výlety, dovolené
přes - neustále u něj protože mimino, moje práce na totální druhé koleji
přes - fakticky půl napůl
po současné - pondělí - pátek x volna (dáno holt školní docházkou dítěte)

Já i syn máme "u muže" regulérní druhý domov (dříve fakticky první domov), kromě notebooku a školní aktovky nic nepřevážíme. To je jednoznačné řešení na tvou otázku. Přítel nemůže očekávat, že s ním budeš trávit u něj víc času bez dětí, to objektivně nejde, to není žádný tvůj výmysl. Už při zařizování svého bydlení - nebo holt teď - měl toto uzpůsobit na plnohodnotné bydlení vás všech. Když víkendy, prázdniny, volna u něj, tak "jako doma".. Samozřejmě, že kluci mohou být u svého táty, jet úplně pryč nebo (ve starším věku) chtít zůstat sami doma, protože... Ale jinak děti patří k mámě (když vlastní táta holt nefunguje), těžko je může odkládat, aby mohla strávit víkend nebo týden o prázdninách s přítelem... I kdybys byla ochotná překopat celý svůj život, najít si novou práci, dětem novou školu... a přestěhovat se k němu, šla bys přece logicky i s dětmi. Aspoň těch 19 let jsou děti tvojí nedílnou součástí.

Při myšlence - musí to být i s dětma a chceme spolu být víc - už lze samozřejmě hledat různé kompromisy - od společného bydlení "uprostřed" cesty ... po různá střídání (a tomu uzpůsobené bydlení atd.)

Chlap není sobec, protože chce s tebou být víc ani protože mu vadí kočka.
Byl by (bude/je) sobec, pokud bude chtít tebe, ale bez dětí nebo "ty kompletně zahoď a změň svůj život sobě i dětem a já neuhnu ani o centimetr".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.