| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Říkám tomu, že stádovitost škodí všem, individuálnost prospívá.

Moje dítě ve 3 letech nemluvilo, ale umělo "číst a psát". Zcela přirozeně, bez jakékoli drezúry. První mail poslal ve 3 letech a 4 dnech (načež jsem mu koupila jeho první notebook, aby mi nelezl do pracovního a neposílal maily klientům) ~t~ ~t~ ~t~

V rámci společného "čtení" knížek začal brzo prostě místo na zvířátka a autíčka ukazovat na číslice a písmena. Pro něj nebyl rozdíl, jestli ukáže na kravičku a já řeknu - "kravička, bů", nebo na písmeno a já řeknu "A".

Nejdřív jsem říkala jen "číslo" a "písmeno", ale strašně brzo mu to přestalo stačit, bylo vidět, že nechápe, proč by písmeno mělo být i A i P... Tak jsem holt říkala A, P, 9, 3...

Miloval auta, na těch se naučil barvy, písmena a čísla na SPZkách a názvy aut (celá slova), prostě když viděl napsané ŠKODA (tak řekl "kuku" - mluvit holt neuměl, škodovka byla "kuku", nemusel vidět to auto, stačilo nápis ŠKODA a věděl, že to je "kuku", protože holt to bylo na autech, já jsem x-krát řekla "to je auto Škoda"). Do zologický jsme chodili 3/4 hodiny přes parkoviště, protože jsme si museli pojmenovat každý auto, jakou má barvu a značky na SPZce (a zvednout, aby viděl, jaký má interiér) - rozdíl mezi žirafou a slonem ho nezajímal, ale "pp" (peugeot) od "kuku" poznal spolehlivě.

Nikdo ho nedrezíroval, prostě ho to bavilo, sám si ukazoval a vysloveně dával najevo, co mu nestačí ("četli" jsme knížku a on ukazoval na čísla stránek, tak mu nebudu vykládat, že na to je malý a že si má ještě 2-3 roky počkat).

A některý děti holt už v první třídě nepoznají 1 od 8. A těžko z toho vinit rodiče...

Každý školní zařízení, ať školka nebo škola, tak holt musí přistupovat (by mělo) rozdílně k takovým i takovým dětem. Drezurovat někoho něčím, na co není připravený, je stejná blbina, jako cíleně brzdit rozvoj tam, kde je ten mozek už na to zralý.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.