| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k dotazu Břišní svaly

Vážená paní doktorko,
obracím se na Vás s dotazem jaká rizika potratu jsou po operaci čípku a patologickém nálezu Molly.
V roce 1999 mi gynekolog po odebrání části čípku našle rakovinotvorné buňky. V roce 2000 jsem byla na dalším zákroku, a byla mi odstraněna další část čípku. Jak při prvním tak při druhém zákroku mi zapoměnil odstarnit antikoncepci nitroděložní tělísko, které mi odstranili až na potřetí.

V roce 2003 jsem v měsíci říjnu otěhotně. V listopadu lékař při vaginálním ultrazvuku přišel na to, že plod v děloze není, ale že mám "falešné těhptenství" při zákroku mi odstranili placentu, která byla poslána na histologi. Výsledek byl takový, že v odstraněné placentě našli chorobu s názvem Molla. Tuto skutečnost lékaři věděli již od 3.12. Na kontrolu jsem šla v lednu 2004 po šestinedělí, tam mi lékař řekl o nálezu a velice se divil, že za sebou nemám odběry krve. Po následovném odběru krve, bylo zjištěno, že výsledek na Mollu je negativní. Antikoncepci jsem si od lékaře předepsat nedala a i když vím, že je lepší s novým otěhotněním počkat, jsem se rozhodla, že případnému otěhotnění nechám volný průbě. Názor na dobu nového otěhotnění se u lékařů liší. Někdo radí počkat min. půl roku, někdo říká, že stačí 3 měsíce. V současné době jsem opět těhotná, z čehož mám velikou radost. Těhotenství jsem zjistila na základě těhotenského testu. Byla jsem na kontrole u svého gynekologa a ten mi našel cystu na pravém vaječníku o velikosti 7 cm. Těhotenství neurčil a poslal vag. ultrazvuk. Tam lékař cystu našel a také našel počátek těhotenství, ale tak malého, že nebyl schopen mi říct zda se náhodou nebude jednat o mimoděložní těhotenství.
Ještě musím podotknout, že mám dvě děti 17 letou dceru a 15 letého syna. Můj věk je 34 let
Na kontrolu mám jít příští týden a chci se zeptat, jaká je prvděpodobnost, že se Mola může objevit znova, jaká je pravděpodobnost potratu vzhledem k popsaným problémům. Včera večer při sprchování jsem měla slabý kravavý výtok, který jsem měla i v předchozím "falešném těhotenství". Výtok mám pouze večre. Také bych se chtěla zeptat na to zda existuje odpověď na to proč se u mě choroba Molla vyskytla(prý se jedná o celkem vzácnou chorobu) a zda to může mít nějakou souv. s problémy, které jsem měla s čípkem.

Velice Vám děkuji za případnou odpověď.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.