| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hypotéka

 Celkem 16 názorů.
 Paraplíčko 


Téma: Hypotéka 

(7.2.2011 9:26:38)
Ahoj mohl by mi někdo poradit? Je tady někdo, kdo má hypotéku s přítelem, nejste oddaní a nemáte spolu dítě. Máte spolu sepsanou nějakou právnickou smlouvu??? Kdyby něco se s ním stalo??? Co se vlastně stane s nemovitostí??? Doufám, že jsem to napsala srozumitelně. Poradíte někdo??? ~d~
 Lanka16 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 9:44:24)
Oba budete spoludlužníky. Při získání hypotéky chce banka zpravidla pojištění osob - takže kdyny se s jedním z vás něco stalo jste pojištění (úraz, smrt, nemoc). Myslím, že je to podobné jako byste byli manželé.
 Lenka 
  • 

Re: hypotéka 

(7.2.2011 10:53:59)
Měli jsme napůl hypotéku a spoluvlastnický podíl ideální polovinu. Pro jistotu jsme si oba sepsali závěť, že půlku bytu dědí ten druhý.
Po rozchodu jsme hypotéku společně doplatili a za tržní cenu jsem jeho půlku bytu odkoupila.
 missman 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 9:45:08)
Teď už jsme vzítí,ale hypotéku jsme si braly jako svobodní a v pohodě to šlo.Každý měl na sebe napsaný ideální polovinu u banky.Žádnou smlouvu jsme jinačí neměli.Pokud ovšem budete dávat peníze i ze svých úspor,tak bych si smlouvu sepsala,že jsem tam vložila tu a tu částku.
 Paraplíčko 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 9:50:55)
hypotéka je jen na jednoho a už to prý nejde předělat ~q~
 Jana a Petra 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 11:46:23)
A nemovitost právně patří komu? Jenom jednomu nebo jste spoluvlastníci?
 Paraplíčko 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 12:31:25)
právě, že jenom jednomu. Příteli~d~
 Walerie 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 14:32:20)
A on jí bude splácet sám???

Buď píšeš málo informací nebo mi tu něcco nehraje.
 bbberusak + barusak 03/10 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 10:47:04)
většinou se dělá k hypo pojištění..
 ChemicalJane + 4 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 13:15:21)
my si brali hypo jako svobodní společně, nic jsme nesepisovali. ale na druhou stranu, termín svatby jsme měli a dítě mi rostlo pod srdcem
 espr 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 15:48:39)
Jani, pokud dům patří pouze přítelovi tak je nesmysl aby jsi ty byla spoludlužníkem hypotéky na tento dům. Nevím proč se rozčiluješ???
Pokud ale Ti jde o to , že přítel je jediným vlastníkem domu a tudíž i hypotéky a ty s ním budeš žít a dávat do společných peněz svůj plat a tím pádem mu lehce umožníš z jeho platu splácet hypotéku a on tě potom třeba za 10 -20 let vykopne pouze s kuframa z domu tak to je jiná~5~.....
Tak to nejdřív musíš donutit přítele aby tě zapsal také jako majitelku domu (at už ve formě společného jmění manželů-pokud si tě vezme, nebo půl na půl, a pak teprve řešit hypotéku.....přece nebudeš mít na krku dluh (hypotéku) aniž by jsi měla nějaká práva k domu (tak blbá ale asi nejsi, že?).
Jinak hypotéku k domu lze udělat na dvě osoby bez problémů......prostě budeš spoludlužníkem (=ručitelem,= avalantem), takže když se něco přítelovi stane, tak automaticky přejde hypotéka na Tebe.
 espr 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 16:06:06)
Ještě se ptáš co se bude dít když se s ním něco stane.
Tak pokud zemře, bude probíhat dědické řízení...pokud budeš mít pořád status přítelkyně tak budou dědit příbuzní...jeho děti, jeho rodiče, ....ta nebudeš dědit nic, akorát budeš zákonným zástupcem svých dětí -- a budeš jim řádně spravovat jejich dům- do jejich 18ti - než budou plnoletí a dokážou se o dům postarat sami.

pokud budeš přítelkyní a s přítelem budete mít dům půl na půl...tak když umře půlka bude Tvoje a o tu druhou půlku se podělí v dědickém řízení opět jeho děti a rodiče.
Pokud přítel sepíše závěť ve Tvůj prospěch, tak jeho rodiče nebudou dědit nic, ale tu jeho půlku zdědíš ty a jeho děti.(děti nelze opominou (- krom spec. případů), a dědí všechny děti: z minulých manželství, ty co má s milenkama~t~ a podobně ~t~)....v případě že má jenom dvě děti a to s tebou tak po jeho smrti tedy budeš mít tři čtvtě baráku a každé dítko po jedné třetině...které jim zase jako zákonný zástupce budeš řádně spravovat do jejich 18ti, než to zvládnou sami.

pokud budeš manželka a dům budete vlastnit ve společném jmění manželů (vše je rovným dílem tedy půl na půl), tak tu jeho polovinu opět dědíš ty a děti. Tentokrát nemusí být závět - to je výhoda manželky ~t~.
 espr 


Re: hypotéka 

(7.2.2011 16:16:13)
Ještě mě zaujala možnost, že ty dvě děti co máš ve své přezdívce nejsou jeho..(ať už z genetické podstaty otce, nebo si je neosvojil) tak když pořád bude dům psaný jenom na něho tyto děti samozřejmě nedědí nic.....po jeho smrti si sbalí kufřík stejně jako ty a odejdou z domu.....dům budou dědit jeho nejbližší příbuzní, tj. jeho rodiče, kdyby už nežili tak jeho sourozenci.....a kdyby ani ty už neměl pak jeho tety , strýcové, pratety a prastrýcové......však se někdo najde~t~
 Paraplíčko 


Re: hypotéka 

(8.2.2011 6:00:59)
Tady jde o to, že když dáváme peníze do baráku, tak bych na něj taky chtěla mít nárok. Kluci jsou moji.
 espr 


Re: hypotéka 

(8.2.2011 18:24:52)
No tak s tím nelze než souhlasit...jenže to vypadá že přítel to vidí jinak...peníze od tebe bere, ale invetuje to do SVÉHO majetku.....bud ti tedy přepíše část domu, nebo budeš muset omezit ty investice do baráku
Pokud není dům napsán na katastru nějakým dílem i na Tebe, nemáš na něj žádný nárok, a ani tvé děti, protože nejsou jeho.
Navíc píšeš, že i hypotéka je psaná na něj a předpokládám , že peníze na ní odcházejí z jeho účtu..
Kdyby se něco stalo, tak u soudu můžeš brečet jak chceš, např. že vanu, obkladačky a veškeré jídlo si platila ty, bude Ti to houby platné........je to tvůj dobrovolný sponzoring přítele.
 bomba hypoteka 


Re: Hypotéka 

(25.4.2011 18:23:06)
http://hypoteka.fincentrum.com/

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.