| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Těžký život nemotory

 Celkem 50 názorů.
 Dalalmánek 


Téma: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:17:57)
Odmalička jsem byla výrazná nešika, vyřazovalo mě to z míčových her, neuměla jsem tancovat disco a taneční pro mě byly utrpením. V dospívání se to trochu zlepšilo, dokonce jsem hrála i závodně softbal, ale zvládnutí každého dynamického stereotypu u mě vyžaduje větší úsilí a soustředění a mnohem delší čas, než u běžného smrtelníka.
V dospělosti jsem se naučila opravdu dobře plavat, ale stálo mě to opravdu stovky hodin soustředění a tréninku.
Včera jsem byla na Zumbě a místo tance jsem zoufale šlapala zelí. Než jsem pochopila, co cvičitelka předvádí, už se tančila jiná sestava. ~q~ Na jaře jsem takhle zkusila aerobic a byla jsem podobně zoufalá.
Jak dlouho normálnímu člověku trvá, než se na takové Zumbě nebo aerobicu chytne? Pochopíte to i v případě, že cvičitelka jede svým šíleným tempem doprovázeným anglickými výkřiky? Učí se ty sestavy v některých hodinách krůček po krůčku?
 Jenda00 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:24:17)
Cimbur, jak dlouho to trvá normánímu člověku netuším, Já nejsem schopná se to neučit taky, nemám asi rytmus v těle a přitom bych tááák chtěla. Dcera to má podobně,ale když se v té tělocvičně rozhlédneš a díváš se podobně, je nás takových víc.Podle mého jedině chodid pořád dokola na stejný kurz a drilovat, pak možná. Hezký den.
 Evžíček 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:26:23)
o zumbě nevím,ale mám stejný problém- jsem šílený dřevo- do tanečních jsem ani radši nešla....zvládám akorát volejbal a plavání...teď jsem si koupila cvičební podložku k nintendu a z aerobiku jsem na hlavu, nechápu pokyny...chjooooooooooo
 x x 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:28:07)
Hehe, takovým akcím se vyhýbám, protože jsem pohybově zcela nemožná, ale zase je fakt, že jsem závodně jezdila a koni a tam jsem vynikala. Prostě ale míčové hry nebo tanec atd. na to jsem dřevo a vždycky jsem se tomu raději vyhýbala. Nebo nějaký cvičení na kruzích atd. To byla moje noční můra, horší než čtvrtletka z matiky. ~t~
 jak 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:29:28)
Cimbur, me trvalo pul roku, zvladnout zumbu, tak nehazej flintu do zita.
Jinak jsem naprosty pohybovy antitalent, nemumim ani kotoul, telocvik byl za trest, ale v dospelosti mam pohyb, ktery me bavi- kolo, plavani, zumbu, stepy, tak neboj, nejsi v tom sama.
 Jenda00 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:31:09)
Evžíčku , jj taneční jsem ani raději nezkusila, bylo mi jasný jak by to dopadlo, te´d si zatancuju ráda, ale potřebuju chlapa, který opravdu dobře povede, tak to jde, jinak dřevíčko dřevěný ~t~~t~
 7kraska 
  • 

Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:32:27)
zumbu jsem nezkousela, ale zkousela jsem step-aerobic, to bylo maso....teda delala jsem ho pred 20 lety v cizine cely rok nekolikrat tydne, to jsem zvladala, ale pak jsem ho zkusila predloni v CR a nestihala jsem, ten sport se nejak desne rychle vyvinul

pri zumbe muzes v klidu slapat zeli, ale ten schudek na step aerobiku fakt neokecáš....spadla jsem z nej a nastipla si loket, od te doby na schudek nelezu
 jak 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:36:26)
step neni tezkej, zumba mi dala vic zabrat.
 Markéta.. 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 7:40:55)
Cimbur, já to mám také tak, ale veškeré snahy jsem už vzdala - nemám dostatečné sebevědomí na to chodit se pravidelně někam ztrapňovat, když okolo mne všichni trsaj či cvičej naprosto bez problému podle cvičitelky. Nechápu to, beru to jako nějaký druh svého motorického postižení. Mně dalo velkou práci naučit se lyžovat. Učila jsem se to až jako dospělá, v dětství jsem ze tří lyžařských výcviků přijela stále jako naprostý neumětel.
Někdy je mi líto, že jsem takové poleno, a ani nemůžu chodit cvičit. Děláme ale s kamarádkama nordic walking, jezdíme na kole, doma mám eliptical. To jsou pohyby, které zvládám.
Chodila jsem ale dva roky na takové zdravotní cvičení, také při hudbě, ale bylo to takové pomalejší a chodilo se tam spíše kvůli bolavým zádům, takže tam nebyly žádné krasavice vířící v rytmu~t~. Z počátku jsem tam stejně byla celkem za exota, ale záda bolela, tak jsem se přemohla a po cca půl roce jsem tu sestavu celkem uměla, i když tam bylo pár částí, kde jsem se nechytla - dělat něco jiného rukama než nohama já prostě nedokážu ~f~
 Simeona+3 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:08:08)
Já jsem známá svou nešikovností na atletiku, gymnastiku,míčové hry, prostě jakýkoli sport vyjma tance. Tam mi to prostě jde, mám smysl pro rytmus a celkem s uspokojením jsem sledovala jak učitelka TV, která nám s oblibou nadávala do lemer líných když nás nutila k výkonům na kruzích skáče na hodině aerobiku jak stepní koza~:-D.

Takže pokud na to nemáš buňky, nehrotila bych to, určitě by se to dalo naučit, ale nikdy to pro tebe nebude relax, protože se budeš soustředit na kroky. Pro mě je tanec a zumba odpočinkový sport, u kterého nemusím přemýšlet, ono se to hýba více méně samo (čímž nechci tvrdit že každou sestavu hned pochopím).
 Ines 
  • 

Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:22:12)
Taky se hlásím do klubu. V TV jsem neuměla cvičit na nářadí, byla pomalá v atletice, místo házení jsem krikeťák vrhala a na míčové hry si mně vybírali jako úplně poslední. Zachraňovala jsem to tím, že jsem doma běhala, abych na 1,5 km nedoběhla jako poslední, ale v horším průměru a slušným výkonem v klikách a leh-sedech.
Tancuju taky zoufale.
Zumbu ani aerobic nezvládám - tak chodím na Pilates nebo Power jógu.
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:49:20)
Krikeťák jsem taky vrhala - dva metry před sebe. ~t~
Asi jo, holky, asi máte pravdu, Pilates a Power jóga budou pro mě vhodnější.
Ale já bych se tak ráda uměla ladně vlnit. ~n~
 Marťa11 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:55:42)
Cimbur, zkus HEAT, to motoricky zvládne každy ~R^

Mne naopak sporty šly všechny samy..., děti jsou po nás, ale tanec, tu ba atd me nebaví... V hodu kriketovym míčkem jsem uz od druhé třídy vyhravala i republikové závody ~t~
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:57:59)
Heat, to je to chození na pásu? To si asi raděj půjdu zaběhat. Nebo jaký to má přínos?
 Marťa11 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:00:24)
Je to spalovací cvičeni, super na fyzičku, při hudbě... Ve skupině podas lepší výkon než sama u běhu, navíc, pokud nemáš správnou techniku, boty a terén na běh, tak je běh spíše zdravi škodlivý...
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:03:07)
Já jsem tvrdá individualistka. Podám maximální výkon i sama samotinká a bez hudby, boty na běh mám dobré a techniku snad už taky, běhám ale po tvrdém - po asfaltu.
Asi nějakou hodinku heatu zkusím, když budou v září mladší na týden ve školce, dokud nenastoupím do práce, to už si neškrtnu.
 Persepolis 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:26:45)
Cimbur, někde jsem četla, že v kvalitní obuvy si ničíš nohy. Dobré jsou kecky a ideální je běhat bosa.~t~
Mrknu se, jestli článek najdu
 Persepolis 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:33:00)
http://www.cilichili.cz/clanky/v-drahych-botach-si-nabehnete-474.html
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:35:04)
http://www.behshop.cz/akcni-nabidka/asics-gel-oberon-4-w-2/

přesně tyhle mi vyhovují na silnici
 Marťa11 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 10:02:02)
Persepolis, já jsem ale nepsala o drahých, ale kvalitních a to je rozdíl...
Navíc, dnes málokdo umi běhat správně a bos uz vůbec ne, nohy lidem zdegenerovaly, ploché nohy atd.
Já kupuju hlavně boty měkké a pružné a lehké :-)
 Persepolis 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 10:28:44)
Marťo, to já jen tak pro odlehčení.~t~
Taky si nedovedu představit, že by někdo na místních, momentálně napůl roztavených asfaltkách běhal bos.
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:33:02)
Manžel má takové ty pětiprsté vibramky, ale jsou lepší do terénu, než na tvrdé. Já používám takovou základnější řadu běžecké obuvi, omylem jsem si koupila Mizuna pro vyšší hmotnostní kategorii, ale tlumení mi vadí, používám raději "tvrdší" boty.
 Meta 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:58:13)
Já dokonce jednou málem zabila tělocvikáře granátem. Stál stranou ode mě tři metry. Naštěstí přežil. Často jsem toho později litovala. Měla jsem ho saďoura tělocvikářského zneškodnit.
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:03:46)
~t~~t~~t~
 babiki 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 14:53:11)
Cimbur ~6~
neboj, je nas hodne, ja organizovany pohyb, jeste ve skupine, nenasnasim a neumim to..
pilates mi vyhovuje ~R^ aspon hudba neni tak debilni, aerobic a spol. vzdyt to je jak za trest ~t~
micove hry nenavidim, kdyz vidim mic, tak uhnu, delam to doted, nejaky prirozeny instinkt na preziti ~t~
akorat rada tancim :-)
pokud se ti na zumbe libi hudba, tak si myslim, ze ji casem zvladnes ~R^
 Grainne 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:29:32)
Můžu tě uklidnit, nepochopím, nestihnu sledovat a navrch všeho mě to vůbec nebaví.
Pokud něco není povinné, k životu nezbytně nutně, prostě se tomu vyhnu obloukem. Plavu tak, že když spadnu do vody, doplavu ke břehu, ale rychlost, styl, nebo dokonce elegance v tom není, no ale neutopím se.

Krom toho každý zbytečný pohyb považuju za životu nebezpečný, do této kategorie řadím všechny sporty, kromě bojových, tam mi kupodivu žádné krkolomné pohyby nedělají potíže a za účelem rozcvičení se jsem byla ochotná i popoběhnout a kroutit rukama a nohama.
 Persepolis 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:41:28)
Valkýro, míč taky není můj kámoš.
Já měla vždycky dobře šla atletika, lyžování, plavání a kolo. Horší byla gymnastika a cvičení na nářadí a naprosta katastrofa sporty spojené s míčem
 Persepolis 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:42:10)
Píšu jak tatar : "Vždycky mi šla"
 jalinka 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:44:22)
Cimbur, jako bys psala o mě! Já si nemohla zapamatovat ani tu spartakiádu.Míčové hry jako volejbal jsou pro mě sprosté slovo (ale pingpong a tenis mi docela jde). Celý život zádidím ladně tančícím dívkám, já jako by slyším rytmus, ale do tělesných pohybů ho "nepřeložím".
Ad aerobik pokud má sestava více jak čtyři prvky, jsem ztracená. Rozhodla jsem se kdysi, že to změním - koupila jsem si dvd Olgy Šípkové a trénovala jsem nácvik v obýváku. No fakt, krok za krokem, zvládla jsem to tak za dva týdny, ale i tak jsem se někdy pletla. Já mám navíc problémy s pravolevou orientací, takže v autě mi manžel místo vpravo vlevo říká "ke mně, k tobě". Než jsem se naučila hrát na kytaru, psát na klávesnici všemi deseti, ty hodiny by nikdo nespočítal... Ale jak jednou něco zvládnu, už se mě to drží.

Umím ale slušně lyžovat, asi že jsem začala jako hodně malá. Ve sportu se orientuju spíš na turistiku, ve cvičení na Pilates a Powerjógu, to mi vyhovuje.

Já už jsem na sebe zvyklá, všem, co mi předávají nějaké pohybové instrukce, vysvětluju, že mám prostě špatnou motorickou paměť. Ale podědil to po mě bohužel syn a toho chudáka lituju. U kluka je tahle vlastnost snad ještě horší...

Já jsem si už na to zvykla

 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:47:35)
Vítám do klubu. ~t~~t~~t~ Mě pro nemotornost vyřadili ze skladby Poupata. ~q~
 jalinka 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:48:21)
Mě taky!!!! :-)
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:57:01)
Jj, to mi připomíná, jak jsem psala manželovi při našem seznamování, kdy jsme se navzájem informovali o svém vztahu ke sportu: S míčem se moc nemám ráda, s malým ani s velkým.
 Meta 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:52:59)
Hlásím se do klubu. Naštěstí se s tím dá žít. Dokonce jsem na VŠ vzala sport na milost a užívala si na judu. A na starý kolena jsem našla sport konečně pro mě dělanej - sportovní kynologie ~t~. Ale tanec dodnes nemusím, tam tu koordinaci nacvičit nedokážu a deset let pravidelného úsilí a sebemučení mu věnovat nehodlám.
 Dalalmánek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 8:54:42)
Nojo, na výšce jsem dokonce chodila půl roku do baletu a docela mi to šlo :-). Protože jsem taková uvolněná a vytočila jsem špičky do těch šílených poloh a zároveň měla sílu zvedat nohy všemi směry :-). Jestli to vypadalo ladně, to už je otázka...
 Meta 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:02:51)
Páni, o baletu bych se ani neodvážila uvažovat ~e~. Stačili mi taneční. Měla jsem za partnera kluka, co tancoval závodně a zkusil neskutečně ~t~. Zpětně se divím, že mě nezaškrtil ~t~.
 hokkaid 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:53:35)
Jestli jsi dělala balet, tak to s tím tancem třeba není úplně zabitý:-) hlavní je, že ho máš ráda! Zumbové sestavy na první hodině nezatancuje dobře nikdo, tím se nestresuj. Chce to čas, než podchytíš systém, pak už jsou to jen varianty:-) Spíš je důležitý vybrat si lektora, který ti sedne, pokud máš tu možnost - já jsem jich vyzkoušela asi pět (ale ten první je pořád nejlepší~s~~:-D), on totiž každý tu hodinu má jinak, protože certifikát dostane úplně každý~e~
Viděla jsem příšerná dřeva, která hodinu vedla jako aerobik a z jejich třeba salsy mi bylo do pláče. V Praze bych ti poradila, ale mám pocit, že jsi odjinud..
 Benin 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:02:15)
Zumbu a aerobik bych taky nedala. Já nedokážu po někom něco zopakovat, aniž by mi to ukázal krok po kroku. Prostě takovej ten typickej výjev, jak všichni v tělocvičně cvičí a jedna jediná se tam motá naopak nebo stojí a čumí (a to bych byla já). Jo a plavat moc neumím, ale o to jsem se nikdy nepokoušela. A nejhorší pro mě byla gymnastika, protože jsem tuhá jak prkno a neohnu hřbet, nemám sílu v rukou aj.
Malý, jak to zatím vypadá, bude chudák celý po mně ~7~
 aky 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 9:29:59)
Diskusiu som necitala. Cvicim aerobic/ step aerobic ( zacvicim vsetko ), na zumbe som nikdy nebola. Najprv si pozri, na aku hodinu ides ( alebo sa opytaj, dobra cvicitelka vie prisposobit hodinu vsetkym), su rozdelene na - zaciatocnici, mierne pokrocili, pokrocili ( basic, intermediate, advanced). Na nete ( youtube) si najdi zakladne kroky ( su rovnake pre aerobic aj step)a nauc sa ich. To sa potom uz iba kombinuje - postupne sa pridavaju dalsie zakladne kroky a vytvaraju sa z nich zlozitejsie prvky - obraty, pohyby ruk.......Ked Ti to neide hned, namiesto tazsich kombinacii vol jednoduchsiu ( napriklad nerob otocku, iba krok stranou, nechod do priestoru, ale bud na mieste, v hudbe pocuvaj bubny). Prvykrat som sla rovno na pokrocilych a bola to bieda. Potom mi kamaratka ukazala zakladne kroky a na druhej hodine som zacvicila 80% zostavy. Patrim ale k tym, pre ktore nie je problem ziaden druh sportu ani tanec. Vela uspechov prajem.:-)
 daba+holčička 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 10:27:20)
mě v aerobicu pomohly sestavy na kazetách - je to furt stejný, tak se to časem naučíš, že máš z toho i radost, jak ti to pěkně šlape :)
 Hilly. 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 10:38:42)
Cimbur, záleží hrozně moc na cvičitelce. Některé to berou jako možnost předvádět se a vymýšlejí krkolomné sestavy, jiné to mají sestavené rozumněji a aji se trochu zadýcháš. Zkus mrknout na víc kurzů aerobiku a zumby, třeba narazíš na nějakou rozumnou, která tam nebude hopsat jak při představení na dívadle.:-)
 Epepe 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 10:42:02)
Podle mě hodně záleží na cvičitelce. Ta tvoje je prostě asi špatná.
 Líza 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 11:15:46)
Zumbu jsem nikdy nezkoušela, ale vím, že na některý věci prostě nemám. Kolektivní sporty jsem odpískala už dávno, nemám potřebu ostatní štvát tím, že jim neúmyslně škodím. Dělám jen věci, kde na mně není nikdo další (moc) závislej, a který nejsou až tak o šikovnosti, jako spíš o vytrvalosti - jezdím na koni, na bruslích (občas si vyslechnu dobře míněné rady o tom, jak bych na nich mohla jezdit efektivnějc, jen kdybych dělala to či ono...), na kole. Všechny pohybový aktivity beru tak, že komu se to nelíbí, ať se na mě nekouká.
Ale vyhrabat se z dětských traumat z hodin tělocviku mi zabralo docela dost let.
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 11:19:14)
Jé, já jsem myslela, že jsem jedinečná a ono je nás víc. jediné co opavdu zvládám je plavání, jiný pohyb ~Rv. A ke všemu jsem nešika i v tom, že mi všechno padá z ruky. No, ne nadarmo mi rodiče říkali, ještě že se celem dobře učíš, rukama by ses neuživila,
Ale radu k aeerobiku a zumbě bych měla, neexistuje návod kde jsou ty figury popsané a nazvané, abys je mohla trénovat, knížka, DVD, něco na internetu?
 Stouralek 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 11:40:13)
Co treba koupit DVD a trenovat doma? http://www.tip nahit.cz/p/zumba-fitness-1/
 Feliz 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 12:08:31)
Cimbur, máš jiné vlohy, ne? Já se do míče nestrefím, kolektivní sport mě nebaví, tělák jsem díkybohu ze zdr. důvodů na střední zabalila. Jediné, co umím a baví mě, je kolo a lyže. Syn to zdědil po mě, na fotbale ho nechtěli, ale na lyžích je král.
Nidky jsme nebyla na zumbě a aerobicu. Jen jsem chodila na kalanetiku, v rámci MC, kde si hrál můj syn.
K nemotornosti, ať dělám, co dělám, vždycky všechno rozsypu, shodím, rozbiju. Neumím hrát na klavír a kytaru, neposlouchají mě ruce. Syn se přihlásil na keyboard, tak jsem fakt zvědavá, zda vyhodíme peníze z okna.~t~
 karma 


co dvd? 

(25.8.2011 12:20:24)
Já teda miluju ty krkolomné sestavy, tanec taky, ale na míčové hry jsem levější než šavle, jak na mě letí ten kulatý nesmysl, uhnu...na Tvém místě bych si, pokud toužíš po aerobiku, koupila dvd (olga šípková, zumba apod), na pc to stopneš/posuneš/vrátíš...a pak už se budeš chytat
 štěpánkaa 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 12:47:31)
ano, na hodinách aerobiku jsem si zpočátku zapotila více mozek (ten ale zhubnout fakt nepotřebuje) než svaly. Naučit se základní kroky mi trvalo tak rok, teď už žiju z toho, co jsme se kdysi v mládí naučila.~t~ Dělat můžu buď rukama nebo nohama, obojím najednou nezvládám - okamžitě vypadnu z rytmu. Na zumbu se nechystám, viděla jsem ukázky a něco podobného fakt nedám~Rv~Rv~Rv
 Balbína 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 14:15:01)
tak já "choreografie" aerobicu a zumby docela zvládám, ale to je tak všechno. Jsem sportovní antitalent. Po roce cvičení pilates a aerobicu třeba pořád nedostahnu rukama na zem aniž bych krčila kolena. Mám hrozně slabou fyzičku. Nikdy jsem nevyšplhala, ani neudělala hvězdu. O výmyku pomlčím ~:-D (neob spíš ~n~). Můj muž je pravý opak. Zvládá vše bravurně, kromě tance a různých kroků.
Proč se nutíš vlastně do zumby, když to není tvá parketa? Otázkou je, zda tě to baví. Je tolik možností jak sportovat, že bych si být tebou vybrala to, co tě baví.
 Němcová Božena 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 14:19:59)
A jdi ty. Já jsem přece ještě větší nemehlo. Aerobic jsem vzdala, zumbu ani nezkouším.
 adriM+M+N 


Re: Těžký život nemotory 

(25.8.2011 15:05:58)
Necetla jsem reakce, tak se mozna budu opakovat. Ale konkretne u aerobicu i zumby doporucuji poridit si na dvd, dnes se to beztak da stahnout vsude. Ty kroky jsou porad dokola, zpocatku se to zda tezke, casem zjistis, ze se to jen opakuje s ruznymi mini obmenami. Takze doma parkrat pocvicit, naucit a pak hura do kolektivu ~;)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.