| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dalajláma o Putinovi

 Celkem 54 názorů.
 Binturongg 


Téma: Dalajláma o Putinovi 

(10.9.2014 8:44:30)
Putin? Sebestředný autokrat, co chce novou Berlínskou zeď...

Ruská invaze na Ukrajinu má podle dalajlámy jediné vysvětlení. Ruský prezident usiluje o obnovu Berlínské zdi. Tibetský duchovní vůdce zároveň nazval Vladimira Putina sebestředným autokratem. Dalajlámova slova citoval v neděli německý list Die Welt.

„Zatímco my jsme přivykli myšlence, že Berlínská zeď padla. Prezident Putin se tváří, jako by ji chtěl znovu postavit,“ řekl dalajláma. Naznačil, že ruský prezident zřejmě touží po bývalém rozdělení Evropy jako v době studené války.

Podle tibetského duchovního vůdce tím ale Putin zraňuje svou vlastní zemi. „Izolace je pro Rusko sebevražda,“ poznamenal dalajláma, který byl v roce 1989 vyznamenán Nobelovou cenou míru a několikrát navštívil i Českou republiku. Putinovo stanovisko je „já, já, já“, dodal dalajláma.

Buddhistický vůdce Tibeťanů také připomněl, že Putin zastával funkci prezidenta dvě funkční období v letech 2000–2008, pak byl ministerským předsedou a následně byl v roce 2012 znovu zvolen prezidentem Ruské federace. „To je trochu moc. Je to dost sebestředné,“ řekl dalajláma podle listu Die Welt.
 Binturongg 


Re: Dalajláma o Putinovi 

(10.9.2014 8:45:27)
http://echo24.cz/a/iNgd4/dalajlama-putin-sebestredny-autokrat-co-chce-novou-berlinskou-zed

Berlínská zeď mě nenapadla - ale s duchovním tibetským vůdcem souhlasím...
 Epepe 


Re: Dalajláma o Putinovi 

(10.9.2014 9:30:17)
Tak odpovídá to východiskům studené války, tehdy to bylo tak nějak podobně.
 katka * 


Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 12:08:47)

Napsal Svět kolem nás dne 6. květen 2014. Kategorie Zahraniční


Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát.

Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo. Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát.

Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).



Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2 - 3 místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).

Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14 krát.

Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71 , 5násobné snížení úmrtnosti.

Kromě toho Putin zrušil tzv.. "Chasavjurtovskú smlouvu" (Smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1 čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.

"Postavil do latě" nevládní organizace a "5 kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.

Svým postojem ubránil Sýrii.

Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
Zakázali geneticky upravené potraviny.
Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).
Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).
Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami.

Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.

V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.

Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak mně se zase zdá, že špatně to děláme tady.
 Epepe 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 12:28:25)
Jo, je to špatně, bohužel. To jsou jen čísla, nemáš k nim žádná vysvětlení, žádné další informace. Ono je totiž vždycky něco za něco. Čistá propaganda.

Když odhlédnu od těch ekonomických dat, tak některé ty poznámky jsou až směšné.
Namátkou: Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3). ... Ptej se, kdo to držel předtím. ~;)

Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. ... Jo, jo, znárodnění a centralizace pozvedne každou ekonomiku. ~t~

Průměrně důchody se zvýšily 14 krát. ... Tak to je už úplná blbost, nevím, odkud si to ve Světě kolem nás vycucali, ale je to nesmysl. Rusko teď prochází důchodovou reformou a průměrný důchod je v přepočtu okolo 1400 českých korun ... vím od známých z různých svazových republik, že staří lidé, pokud nemají hospodářství, doslova živoří. Atd., atd., asi nemá cenu pokračovat.

Tohle mně pobavilo nejvíc: Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA. ~t~ Zní to rozhodně líp, než když se napíše: Momentálně spolu s Čínou přemýšlí, jak zcenzurovat internet.
 kreditka 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 13:10:27)
Tak nevím jaké známé máš ty, ale tchán (důchodce) mého kamaráda (rodilý rus) si žije v Kaluze docela slušně - hospodářství nemá ani rodina ho nijak nepodporuje a že by chcípal hlady to těžko, vzhledemk tomu že dceři poslal nedávno pár set euro na přilepšení. Ono my tu taky máme důchodce trávící léto na Kanárech a pak ty co počítají rohlíky že... a nemáme tu Putina
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 12:54:48)
Proto ho Rusové respektují a většinově uznávají a podporují, nám se to tady jeví jinak.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 17:08:12)
Dalajlámovi se to taky zjevně jeví jinak - a protože to už je nějaká "šajba", zajímalo mě, co na to ostatní, ale jak vidím, k tématu toho moc nepadlo :-)
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 17:52:09)
Já nevím co k tomu říct, nějak mi to k dalajlamovi nesedí, on se snaží většinou pochopit obě strany, byl schopen se zastávat i Číny, on nezasévá rozpor, z principu.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:01:55)
Ananto - jestli to nebude tím, že je odpůrce totality a totalitních praktik. Nadále zastávat postoj, že Putin za nic nemůže a duchovní vůdce se mýlí, bych od Tebe nečekala.
Nicméně je na tom vidět, jak nesmírnou moc a charisma má někdo tak nelidský, mocichtivý a skutečně nedobrý.
I když proti němu vystoupí kdokoli a jakkoli moudrý, je zde snaha jeho výrok oproti tomu zlému zlehčit.
Hlava mi to nebere, ale v podstatě mě to nepřekvapuje...
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:04:32)
"Nadále zastávat postoj, že Putin za nic nemůže a duchovní vůdce se mýlí, bych od Tebe nečekala. "

Já jsem nikde nic takového nenapsala. Podstata sdělení byla úplně jiná.
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:05:49)
Jo kdybys věděla něco o Budhismu, myslím o skutečném Budhismu, tak bys chápala jak ot myslím, Budha není odpůrce ničeho.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:16:32)
Ananto - to vidíš trochu zjednodušeně. Ani buddhista nepodporuje nespravedlnost a nelidskost, to není podstatou buddhismu, tolerance všeho a všech...
Buddhista mj. ukazuje cestu - nevnucuje, nešíří negaci a nenávist, jen ukazuje, konstatuje, ale z toho plyne i to, že poukazuje na cesty nesprávné - a tou cestou jdou diktátoři a totalitní vůdci.

Citáty si moc nepamatuju, ale tento třeba ano:

Pamatujte na úctu k sobě, úctu k druhým a odpovědnost za vaše konání... (Putin nepamatuje na nic z toho - naopak)
Dalajlámova slova mi připadají správná - není negativní, nenávistný a zároveň ukazuje a upozorňuje.

To, že tomu ani ti, kdo si ho jinak váží, neporozumí či neuvěří, už není jeho problém a on si z toho pochopitelně nehty na nohou kousat nebude, protože s tím počítá - lidé neradi čtou a slyší to, co je v rozporu s jejich přesvědčením, zvl. když to slyší od někoho, koho mají v úctě...




 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:37:22)
jasně že nepodporuje, ale také se nezaplétá a nesoudí, proto ti píšu, že se mi ten "tón" moc nezdá, resp. na Dalajlámu je to hodně ostré, je to v jazyce, je rozdíl prohlásit "nelíbí se mi to a to jednání..." a říct "Putin je...." to druhé mi nesedí, to člověk jeho duchovní úrovně už nedělá
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:56:25)
Ananto - myslíš, že se Dalajláma vždy vyjadřoval pouze vůči jednání a anonymizoval ho? Nikdy nevystupoval jako kritik nějaké osoby? Tak dobře ho znáš a chápeš, nebo si to jenom myslíš?
Já ho totiž vidím trochu jinak...
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 19:22:10)
Pokud se vyjadřuje konkrétně o někom jako o zlém, tak je to v rozporu s jeho učením míru, může hovořit o špatných vlastnostech nebo dějích, nikoliv o někom prohlašovat že je takový a makový, podstata duše je dobrá to navíc jsou nánosy a balast, o tom se budhista vyjadřuje.
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 19:23:31)
Mimochodem ten samý Dalajlama o sobě prohlašuje že je poloviční marxista, nevím jak se s tím srovnáváš.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 20:40:47)
Ananto - ano, to se říká, že to tvrdil - poloviční marxista je pro mě něco jako poloviční buddhista - pochybuju, že to někdy takto řekl ~:-D
Myslím, že si ho lidé vykládají tak, jak se jim zrovna hodí.
Mě by zajímalo, která půlka, a co konkrétně je ta marxistická, a co to vlastně obnáší, a proč se neztotožňuje s tou druhou marxistickou polovinou - a co to má konkrétně být ~2~ ~:-D
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:21:23)
NO, řekl to a ne jednou, to je jedna z věcí kterou vím docela přesně a taky chápu jak to myslel, protože to mám tak taky, bylo to na přednášce kde se probíral marxismus.
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:31:28)
"Nejsem proti socialismu či marxismu. Pokud jde o sociální ekonomii, tak i když jsem buddhistický mnich, jsem marxista. Ale naprosto jsem proti leninismu," prohlásil tibetský duchovní vůdce dalajlama na debatě na Filozofické fakultě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze."


http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/dalajlama-v-praze-jsem-marxista-havel-to-neslysel_219777.html#.VBCmKGMvxik
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(11.9.2014 0:56:42)
Ananto - ale kde říká ten absolutní nablblej nesmysl, že je POLOVIČNÍ marxista? ~:-D
Poloviční buddhista, poloviční křesťan, poloviční muslim...
Tak, prosím, alespoň formuluj přesně ~;)
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(11.9.2014 9:34:20)
Bin, řekl to na jiné přednášce, on prostě souhlasí s některými myšlenkami marxismu, já to mám taky tak, ale nesouhlasí s násilnou cestou leninismu. Nevím co je na tom k nepochopení. Jinak já nikoho nesoudím, ale budhismus v českém pojetí znám docela dobře a vím, že je to ve spoustu případech paskvil a velké nepochopení budhismu. Když si někdo vysvětluje zenbudhistické "všechno je jedno" tak že může cokoliv, tak je to smutné. Setkání budhistů v čechách vypadalo před lety tak, že si zameditovali a pak se vzájemně ojeli, vždyt přece o nic nejde. To by bylo na delší vyprávění. Vůbec se to netýká K.F. protože ta má s muži bohužel tak traumatizující zkušenost, že jí bude zřejmě trvat několik životů než dokáže zcela odpustit, to neznamená že není budhistka.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(11.9.2014 12:52:38)
Ananto - ale KF právě nemluví o mužích s nenávistí nebo skrývanou trpkostí, ale vtipně.
Je úžasná!
:-)

A s tím vyznáváním některých myšlenek té které filosofie - jo, vždyť já to chápu, mně jen připadá nablblej ten výraz POLOVIČNÍ - v tomto případě nejde o slovíčkaření, prostě to do té filosofie nepatří.
Z každého náboženství, z každé filosofie si můžeš vybrat něco, co Ti sedne a s čím se ztotožníš, ale netahej do toho zlomky ~:-D
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 20:47:32)
Ananto - myslím, že ta náboženství bereš moc doslova. Vše jsou jen podobenství, filosofie, metafory... Musíš nad tím přemýšlet, vidět to z více úhlů, neexistuje jen jedna cesta.
Mimochodem, slyšela jsi, jak se ortodoxní buddhistka Květa Fialová vyjadřuje o chlapech? ~;)
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:15:06)
Doslova to beru pokud se jedná o Dalajlamu což je nejvyšší autorita, v budhismu v tomto směru nejde o žádné metafory ani podobenství.

Za budhistu se prohlašuje kde kdo, to neznamená, že je skutečně budhista.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:17:14)
Aha a rozeznáš to pouze Ty - i když je to v dané rodině vyznání staré desítky let ~:-D
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:25:44)
Bin, já jsem taky katolík a celé generace přede mnou ~:-D~:-D

Budhismus má mnoho škol.

Podstata je

1)Všechny jevy jsou pomíjivé
2)Všechny jevy přinášejí utrpení
3)Veškeré bytí je iluzorní jako sen

A také SOUCIT se všemi živými bytostmi. Tím je řečeno vše.
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:52:16)
Jo a ještě, K.F je budhistka, ale to že je někdo budhista neznamená, že je osvícený a dokonalý, to ani křesťan nebo muslim...
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(11.9.2014 0:58:52)
Ananto - a já se znovu ptám, jestli jsi Ty ten člověk, který může soudit, jak dobrý je někdo ve vyznávání své víry... :-)
 Persepolis 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 13:01:34)
"Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky."

Myslíš, že tohle se povedlo nebo to je jen na papíře?
Moc nevěřím tomu, že by se oligarchové nepletli do politiky. Oligarchové(nebo jim podobní pod jinými názvy) se do politiky pletou takřka všude na světě.

Jelikož se řídím zlatou střední cestou, tak bych řekla, že pravda bude někde uprostřed tohoto článku a fanatickými protiruskými výlevy našich médií.
 kreditka 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 13:11:13)
~g~~g~~g~
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 17:11:57)
Persepolis - pro stát, který je založen na vládě oligarchů, je toto opravdu směšné...
A ještě šílenější mi připadá, jak kážou vodu a pijí víno - obyčejný Rus musí být nadšený vlastenec, ale děti oligarchů a horních deseti tisíc z Ruska vypadnou, jen co to jde a často se už nikdy nevrátí...
Už jen studovat se musí v zahraničí - ve světovém žebříčku dopadly ruské univerzity dost žalostně. Pokus se chtějí v Rusku realizovat (ale i když se hodlají realizovat kdekoli jinde), ruská vejška jim nestačí...
 Kafe 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 17:12:55)
Persepolis - asi tak. Na jednu stranu Putin Rusko povznes (ekonomicky, organizačně), na druhou stranu přitáhl šrouby, co se svobod týče.

Dalajlama by měl méně číst jednostranné noviny a více si sám pro sebe analyzovat Putinovo kroky. Nebo se jen snažil být marketingově zajímavý. I Dalajlama se občas potřebuje dostat na přední stránky novin, zvláště co kauza Tibet je stále více a více přehlušena ekonomickými zájmy a tedy nutným přátelstvím čínského vedení.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:04:08)
Liško - Ty bys zkritizovala i Matku Terezu, kdyby šlo o Putina ~t~ ~8~

Jojo, senilní stařík, čtoucí jednostranné noviny černobílého vidění. Prostě ani po těch letech intenzivního působení a činnosti není s to si udělat vlastní DOBRÝ názor a nechce chápat diktátory - pošetilec! ~:-D
 Kafe 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:41:11)
Bin - to je ale pitomost. Dalajlámy si vážím a mám ho ráda.
 Kafe 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 18:43:37)
Prostě mi to zní příliš jako "titulkové vyjádření politika". Toď vše. Očividně i Anantě se to nezdá. Kde jsi to vůbec vzala? A jsi si jistá překladem? Máš někde originální znění?
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 19:02:39)
Liško - nedala jsem odkaz?

A originál myslíš jaký? V čínštině? Tibetštině? Ty jsi s to mi sdělit, že Dalajláma Putinovi v podstatě děsně fandí a za všechno může špatný překlad, popř. to, že angličtina není jeho mateřština, tudíž se vyjadřil špatně...
Jaké jsou ještě možnosti zpochybnění jeho slov?
Pomoz mi... ~t~


Dalajláma je fajn, mám ho ráda, vážím si ho, ctím ho, ale jak řekně něco proti Putinovi, je chyba v: špatném překladu, v té novinářské kryse, v tom, že duchovní vůdce neovládá světové jazyky... ~:-D
 Kafe 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 19:05:24)
Dalajláma mluví dobře anglicky a předpokládám, že i ten rozhovor byl veden v angličtině. Proto bych ráda viděla originál.
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 20:42:00)
Liško - tak to zkus vygooglit - třeba se ti konečně povede mě doopravdy přečůrat, jestliže o Putinovi vůbec nemluvil, nebo o něm mluvil úplně jinak :-)
 JaninaH 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:42:58)
Originál rozhovoru s dalajlámou je zde http://www.welt.de/politik/ausland/article132019000/In-meinen-Traeumen-werde-ich-113-Jahre-alt.html
Je to německy, rozhovor pro Die Welt.
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:52:36)
Jani a umíš to přeložit?
 JaninaH 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 21:58:25)
Moc ne. Ale ty pasáže, co cituje Bin, poznávám, např. "Ich ich ich" (a dalajláma si přitom klepe na hruď), to je celkem identifikovatelné.
 JaninaH 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 22:00:14)
Isolation ist Selbstmord für Russland. - to je taky celkem jasné ~:-D
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(10.9.2014 23:01:47)
Tibetský duchovní vůdce zároveň nazval Vladimira Putina "sebestředným autokratem."

toby mě zajímalo jestli to takhle řekl, ten zbytek celkem mohl
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(11.9.2014 1:02:25)
A kdyby tu krysu přímo nenazval, mění to něco? Pak s tím článkem souhlasíš?
 Ananta 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(11.9.2014 9:35:12)
BIn, ano, mění se a já jsem v jiném příspěvku vysvětlovala proč. Dalajlama je ale taky jenom člověk.
 Ostia 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(12.9.2014 12:29:22)
Jak jednoduche ...najit si proste ten clanek.

http://www.welt.de/politik/ausland/article132019000/In-meinen-Traeumen-werde-ich-113-Jahre-alt.html
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(12.9.2014 18:03:38)
Ostia - článek jsem pochopitelně našla taky a někdo ho sem i dal, ale Liška chtěla ORIGINÁL. Tzn. pokud nedoložíme zvukový záznam Dalajlámových slov (nevím, v jakém jazyce by si to představovala, ale podle všeho by s angličtinou byla spokojená), prostě nám bude tvrdit, že je idiot německý novinář, český novinář nebo překladatel :-)
 Binturongg 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(11.9.2014 1:01:19)
Ananto - zkus překladač :-)

Já mám tedy jako překladač sestru, která umí a mluví plynně, ale fakt odmítla ten článek přepisovat, že prý to snad v tom českém stačí :-)
 Ostia 


Re: Několik faktů o Putinovi aneb Co se v mainstreamu nedočtete 

(12.9.2014 12:21:38)
Prumerny vek doziti je asi 67 let a to bylo driv horsi. Tak to je vyborny.
 Ostia 


Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011 

(12.9.2014 11:42:22)
Umi tady vubec nekdo cist? A chape text?

To je hodne pitoma proaganda. Zvysil 100x duchod ale z ceho? Chlubit se, ze "vypakoval" neziskovky neni nic k chlubeni. Atd.
 Binturongg 


Re: Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011 

(12.9.2014 18:04:21)
On se k tomu článku taky nikdo moc nevyjádřil :-)
 JaninaH 


Re: Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011 

(12.9.2014 18:07:54)
Tady ne, ale v LN ho komentovala Petra Procházková http://www.lidovky.cz/prochazkova-duchody-i-tuleni-na-internetu-fih-/nazory.aspx?c=A140911_142040_ln_nazory_mct
 Kafe 


Re: Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011 

(12.9.2014 19:56:26)
To se Petra Procházková ani nemusela obtěžovat, protože každý, kdo má trošku povědomí o statistice a ekonomice, ta čísla bral hodně s rezervou.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2025 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.