| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Oblečení po dětech

 Celkem 19 názorů.
 Jitys 


Téma: Oblečení po dětech 

(8.7.2018 16:07:35)
Budu postupně likvidovat krabice s malými věcmi po klucích, je to oblečení od miminka až po 10.rok. Ráda bych to někomu věnovala s tím, že pokud se mi to nepodaří udat přímo, tak to postupně nahážu do kontejneru na oblečení. Jde mi o to, že to nebudu nějak extra přebírat ani prát, prostě to vezmu, přetřídím s tím, že děravé vyhodím a ostatní předám, pošlu někomu dál. Je v tom hodně peněz za ty roky, ale nechce se mi to fotit a někde nabízet na FB, mimibazaru apod.
Znáte nějakou takovou rodinu, o které víte, že trpí nouzí, bydlí třeba na samotě a mají víc dětí, kde se hledí spíš na kvantitu oblečení než na to, že to není úplně moderní oblečení?

Ananto, ty jsi tady nedávno o takové rodině psala.
 Lída+2 


Re: Oblečení po dětech 

(8.7.2018 16:25:23)
V tom prpade se přidávám...všechnl možné od 134-170. Po klukach...
Měla jsem to nechat doteď si z toho nikdo nevzal nic...vadí mi to. Byla bych radši, aby z toho měl někdo radost a hlavně to používal. A nebyl líný si to vyzvednout, když už tam je.
 Lassiesevrací 


Re: Oblečení po dětech 

(8.7.2018 16:36:30)
Kontaktuj nejbližší azylový dům pro matky s dětmi.
 Rozalie 


Re: Oblečení po dětech 

(8.7.2018 21:19:46)
Na facebooku je otevřená skupina Fandi mámám Potřebuji/daruji, tam je pomérně dost potřebných.
 Analfabeta 


Re: Oblečení po dětech 

(9.7.2018 6:41:43)
Mrskla bych to do kontíku. Ten vybírají charity a potřební je sami kontaktují. Po neblahých zkušenostech, kdy obcházím, doprošuju se, aby si to někdo laskavě a zadarmo vzal, potřební se ofrlují, že to je obnošené (nové jim nedám, že, to si nechám sama) ... jsem si připadala jako somrák. S kontíkem mám klid.
 Renka + 3 


Re: Oblečení po dětech 

(9.7.2018 7:46:56)
Mám stejnou zkušenost, a to jsem vybírala jen pěkné kousky, žádné žmolky a dírečky, viditelně obnošené jsem dávala do kontejneru rovnou. Po ofrňování, že je to obnošené (u rodiny, kde děti nikdy nejedou na školní výlet, nemají na školní pomůcky atd.), jsem takové snahy vzdala. Oblečení už netřídím, dám do kontejneru vše, ať si to přebere ten, kdo s tím dále nakládá. Vím, že se to pak třídí, něco jde do prodeje, něco na charitu a něco na hadry do autoservisů, alespoň odpadá rozhodování, jestli je daná věc ještě dobrá k nošení nebo ne.
 arantxa 


Re: Oblečení po dětech 

(9.7.2018 8:02:22)
U nás jsou dva charitativní obchody, které tyto oblečení přijímají a následně prodávají. Peníze pak dávají různým projektům, chráněným dílnám apod. Oblečení už několik let nosím jen tam a taky tam ráda chodím nakupovat. U těch charitativních popelnic je u nás věčně nepořádek z toho, jak se do nich někdo snažil dostat.
 77kraska 


Re: Oblečení po dětech 

(9.7.2018 15:49:26)
Renko, to mne taky fascinuje (ne v dobrem), ze rodina, ktera neposle deti na lyzak ani na SvP, pac nema penize, mi pulku mych zachovalych znackovych veci po jednom diteti vrati, ze jsou tam moc sladke barvy (ruzova, bledemodra)...zvazuju, ze jim uz nic nenabidnu
 Kudla2 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 10:21:35)
7mi,

tak zase to, že jsou chudí, nezakládá jejich povinnost vzít si všecko odložený po panstvu, co jim kdo nabídne?

Já posílám věci po dětech dál tak, že je daruji, ale neberu to jako moji službu těm lidem, ale jako vzájemnou službu - ti lidi si to nemusej kupovat a já se toho zbavím a získám prostor. Takže fifty-fifty.

Ale považuju za normální, že si ty kamarádky taky vyberou, co se jim hodí, protože to taky nemaj doma nafukovací, a já ty ostatní věci můžu dát zas někomu jinýmu.

Takže samotnej fakt, že mi někdo něco vrátí, protože to nevyužije, bych nebrala nijak úkorně. Ale je fakt, že bych už úkorně brala to, co sem někdo psal, že by nad tím ohrnuli nos, že je to ožmolkovaný nebo nemoderní, když to dostali zadarmo.
 TaJ 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 10:36:47)
Já teď našla super odběr na oblečení za symbolickou cenu 20,- za kus tak, že k nám jednou za čas přijede manželův kolega a kamarád z práce se svojí ženou a jejich dvěma kluky...děti si pohrají, chlapi pokecají, my zmizíme na půdě, kde mám krabice s oblečením, ona si vybere, co zrovna pro kluky potřebuje, sundáme to dolů, kluci si to vyzkouší, co vyhovuje, to si vezme, zbytek dám zpátky...někdy je to jednomu malé, ale druhému to ještě není, tak se domlouváme, že se staví zase příště, až to bude aktuální...jsme spokojení všichni, ona si pochvaluje, jak u nás vždycky dobře pořídí, protože syn oblečení vůbec neničí...a nám se nějaká ta kačka vrátí zpátky...zbytek co nevyužijí, tak dám potom do nějakého toho kontejneru a nebo nabídnu někomu jako celek za odvoz...
 Kudla2 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 10:43:48)
Šuplíku, tak to byli blbouni, pak asi není divu, že jsou na dávkách. ~a~ (Nebo se za to styděli, že by přijímali "milodary"?)

Normální člověk, když už by to nechtěl, tak by to odmítnul nějak v duchu "moc děkujeme, ale sešlo se nám toho hodně od rodiny, takže už jsme zásobení".
 Lenka Pražanda 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 9:28:27)
Oblečení dávám rovnou do kontejneru pro charitu.
Momentálně řeším stejný problém s hračkami - samé Lego. Nechci to třídit a fotit. A knížky. Krásné, jako nové. Chci aby z nich měl někdo radost, rozhodně nejsou na vyhození. Kam s tímhle?
 TaJ 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 9:59:31)
Lenko, my třeba Lego budeme schovávat pro vnoučata, stejně jako obrovskou sbírku dřevěné vláčkodráhy a některé knížky apod... ale pokud to nechcete schovávat, tak zrovna knížky a lego bych nabídla nějaké školce, nebo třeba mateřskému centru apod,...toho není nikdy dost:-), nebo knížky někam do knihovny...případně Lego prodat prostě dohromady jako celek, za nějakou přijatelnou cenu...stačí dát inzerát na s-bazar, tam jsme zatím udali prakticky všechno a často i za víc, než jsme původně čekali...prodávali jsme takhle ledacos, od dětské postýlky, přes autosedačky, polohovací židličku, až po nějaké menší kousky nábytku...a naopak jsme tam sehnali sadu Lega, kterou syn moc chtěl a která už se neprodávala, nebo krásný psací stůl, který se přesně hodil k nábytku, co má v pokoji...prodávali i kupovali jsme tam kolo apod...jednu krabici oblečení jsem tam třeba udala vcelku jenom za odvoz a čokoládu:-)
 Lenka Pražanda 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 11:50:37)
Zrovna to Lego je problém na bazar. Je toho bedna a já to nechci třídit. Takhle jako změť to neudám ~d~ Musela bych vybrat aspoň kostičky, ale jak se v tom začnu hrabat, přijdou děti že to chtějí ~8~ Jinak to leží celý rok a nevšimnou si toho. Budu se stěhovat do menšího. Potřebuju se zbavit věcí. Nemám to kde skladovat a na vnoučata mám ještě moře času ~t~~t~ Děti jsou druhý stupeň ZŠ.
 TaJ 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 12:18:24)
Lenko, fakt by to někdo nechtěl vcelku, kdyby se na to dala nějaká rozumná cena? Já bych to kdysi, když jsme s Legem začínali, docela brala, takovou větší "startovní" krabici...My teda máme jenom Duplo a zatím to ještě občas vytáhne a není toho zase až tak strašně moc, bude to jedna větší krabice, ale určitě to schováme, na půdu se to vejde a syn už teď chce některé věci schovávat pro svoje dětičky :-), ale jinak souhlasím, jakmile se v tom člověk začne hrabat, tak všechno chtějí...já takhle na půdu lezu nejradši, když není doma, protože jinak půlku věcí, které jsme spolu nedávno odklidili na půdu, že už si s tím nehraje, chce najednou zase sundat dolů...a tam to potom leží, po dvou dnech už si na to samozřejmě ani nevzpomene a musím to tam dávat znovu - pokojíček má 9 m2, takže tam toho taky moc skladovat nemůže...
 Lenka Pražanda 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 13:14:23)
U mě je právě největší problém to nafotit, někam pověsit, kontrolovat jestli má někdo zájem, na to nemám čas ani energii ~d~ Chtěla bych popadnout bednu a někam doručit. Ať si s tím někdo poradí ~:-D~c~
Dávala jsem takhle na bazar DVD za 10Kč,- Pixar, WB. Absolutní nezájem ~7~ Knížky také, nikdo to nechce. ~d~ Miminkovské oblečení značkové jsem posílala za poštovné. Co jsou děti starší už to ani nenabízím. Házím rovnou do kontejneru charity.
 Enko 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 17:38:01)
Ale na to uz existuji sluzby: dejtokarlovi.cz, hyperodvoz.cz a urcite budou i dalsi.
Pres ten prvni odkaz uz jsem se zbavila hromady veci, Hyperodvoz znam jen z radia.


 Karkulkaaa 


Re: Oblečení po dětech 

(10.7.2018 12:58:27)
Viděla jsem inzeráty, kde se netříděné lego prodávalo podle váhy, cena za kg.

Knížky nabízím sousedům s dětmi různého věku, docela to probrali, se zbytkem nevím, co mám udělat. Oblečení jedině do kontejneru s oblečením, zkušenosti s prodejem i darováním mám špatné, nezájem i o pěkné značkové kousky.

 Binturongg 


Diakonie Broumov 

(10.7.2018 17:11:58)
Když si chci být jistá, že oblečení a plyšáci (speciální kontejnery - s jejich nápisem, na stránkách mají mapy rozmístění) a další věci budou zužitkovány a předány potřebným do posledního knoflíku, posílám sem:

http://www.diakoniebroumov.cz/


Mají i chráněnou dílnu, kde darované věci lidé třídí a zpracovávají...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.