12.2.2012 18:20:40 .kili.
Re: Jak dostat gázu z uší?
- nešlo o to, že jsem se na nic neptal, ale o to, že dle vlákna je Váš příspěvek určen mně a píšete "vám dali longetku")
- pokud tazatelka dostala pokyn, aby vytahla to, co jejímu dítku vsunuli do zevního zvukovodu a poté aby kapal hydrogen a stalo se, že nemá co vytáhnout a neví proč tu věc nenachází, pak je zřejmé, že pokyn nemá jak splnit (jakkoli si můžeme oprávněně myslit, že onen předmět nevnikl sám o sobě hlouběji zo zvukovodu, kdežto spíše vypadl)
- mechanistické představy o tlaku a paracentesou vytvořeném jednosměrném ventilu na bubínku poněkud váznou na skutečnosti, že zánětlivý exsudát, zejména s příměsí krve, tento ventil ruší v momentě vysrážení fibrinu právě v místě paracentesy, takže dítko opět čekají noční bolesti, v tom je hydrogen smysluplný (druhotný je jeho desinfekční účinek v zevním zvukovodu). Krom toho, když tedy popisujete význam tlaku pro evakuaci hnisu, pak není dost dobře zřejmý smysl toho, co jste psala v předchozím příspěvku o využití gravitace - ta nemá jak ovlivnit drenáž - už jen přilnavost exsudátu nad gravitací výrazně převažuje a navíc u malých dět v ohledu na průsvit zvukovodu ona Vámi zmíněná doporučovaná poloha brání daleko významnějšímu efektu kapilární elevace. Krom toho je vhodné představit si topografii zevního zvukovodu. Nicméně ona poloha skutečně úlevová je, byť z jiného důvodu.
- atb kapky podávané do zvukovodu nemají jak ovlivnit zánět středouší, nanejvýš na zevním listu bubínku a v případě jeho překrvení pak i na listu vnitřním, nikoli že působí ve středouší
Odpovědět