Pokud trvám na nějakých pravidlech, vím obvykle proč a jsem schopná to vysvětlit i dětem - t.j. ony pak moc dobře vědí, že prostě přes tahle pravidla nejede vlak (přechází se na zelenou, nejíme nic, co jsme našli na zemi, nebereme si nic od cizích lidí na ulici apod.). Pak jsou pravidla pro běžný režim, která mají také svá opodstatnění a nemusím je vysvětlovat do detailů, děti chápu, že k tomu mám své důvody a platí to prostě proto, že jsem to řekla (chodí se spát v 21.00, čokoládová figurka není snídaně, jídlo se jí u stolu, nenosíme pití ani jídlo do pokoje apod.), při čemž ve výjimečných případech toto platit nemusí. Pak platí to, co řeknu v ten daný okamžik. Málokdy se mi stává, že by mé děti argumentovaly tím, že někdo jiný to má jinak. Takže úplně klidně bych jim řekla, že ano, sestřenky a bratránci holt jedí na gauči, ale babičce a dědovi (hostitelé) je to nepříjemné a tak se budeme chovat slušně a ohleduplně a najíme se u stolu. Že ani jim by se nelíbilo, kdyby se návštěva u nás chovala bezohledně. Večerku bych klidně posunula, ovšem na dobu podle mne odpovídající, u coly bych povolila určité množství (předem určit kolik smí vypít a kdy)... jak si vychovává děti švagr by mi bylo naprosto fuk a rozhodně bych se o tom s ním nedohadovala...
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.