| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Zápal plic

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 3231  [Dalších 3131 >>]
Bedunka 146909
16.3.2016 23:32:47
Zápal plic je strašně široký pojem, u některých se to pozná jenom podle rtg snímku, protože ani nekašlou, ani nemají poslechový nález a zvládnou se vyléčit doma, někteří marodí v nemocnici na kapačkách, no a někteří skončí na ARU, protože to sami neudýchají a potřebují zaintubovat.
Dobra1 65967
16.3.2016 22:50:41
Příznaky mohou být nespecifické, obvykle to doktor pozná podle poslechu, ale existuje i atypický zápal plic, který se pozná jen na rtg. Zhoršené dýchání nicméně mezi základní příznaky patří, na tvém místě bych k dr. zašla, zvlášť, když jsi astmatik. Může to sice být "jen" bronchitida, ale i tak by se ti možná měly přechodně zvýšit dávky kortikoidů.
Lefff 13513
16.3.2016 22:39:42
Nepoznala jsem to. Jen jsem měla třetí týden kašel, který ne a ne zmizet. Byla jsem unavená a měla pořád lehce přes 37°C. Ukázal to až RTG.
Vaitea 114076
16.3.2016 22:13:00
horečka, kašel, dušnost
U virových pneumonií + "chřipkové" příznaky - bolesti kloubů, svalů..
Teplota může kolísat taky od zvýšené až k horečce.

Nález by měl být poslechový, poklepový a samozřejmě RTG.

A z osobní zkušenosti: Měla jsem pocit, že se "topím", jakobych dýchala na dně bazénu.
Vítr z hor 100046
16.3.2016 22:00:33
Kdyz mam zapal plic, jsem priserne unavena. To nejde popsat. A taky mi nejde se poradne nadechnout. Treba jsem vubec nedokazala fouknout do spirometru.
Jedna dcera, ktera normalne fakt dobre ji, nechce pri zapalu plic nic k jidlu (pri bronchitide pritom ji normalne), jen lezi a je uplne vyrizena.
Druha nastesti nikdy zapal plic nemela.

Jo a taky uz jsme mely zapal plic, ktery nebyl slyset a projevil se jen na RTG. Ja jsem pri nem dokonce mela i nizke teploty.
Mishula 130062
16.3.2016 21:58:14
Nevím proč mám zafixováno, že u zápalu plic jsou fakt vysoké horečky 40+ . Nepodloženo, jsem jen blbá učitelka ~;)
Lei 37503
16.3.2016 21:52:39
Předloni začátkem prosince jsem šla k Dr., nebylo mi dobře. Poslechl si mě a dostala jsem atb, nezabrala mi. Teplotu jsem měla jen lehce zvýšenou. Mezitím vánoční svátky, kdy jsem chodial s dětmi po kopcích, tahala batole na zádech v zimě...zápal plic mě prostě nenapadl. V lednu jsem se už zadýchávala při obyčejné chůzi, pak jsem to už i slyšela, když jsem se zhluboka nadýchla, tak mi to na levé plíci na závěr zachrastilo. Šle jsem znovu k Dr., poslal mě na rtg a tam byl nález na levé plíci, dostala jsem další atb a ta zabrala.
Shayla a 3 kluci 43054
16.3.2016 21:49:48
Měla jsem problém i jen si dojít uvařit čaj, jak jsem byla dýchavičná, a pískalo a vrzalo to ve mně.
simiki+koťátko 03/07 44774
16.3.2016 21:41:50
Hypochondricky si rozebiram svůj stav, prvně bolení v krku a 37,2 Co a pak po pár dnech kašel, teplota ta samá a horší dýchání než jindy (beru i tak kortikoidy na astma). Při kaslani me bolí a trošku pálí na plicích. A teď blbá otázka, jaké jsou příznaky zápalu plic? Poznali jste to na sobě? Je to nediskutabilni, nebo se to dá přehlédnout? Opakuji, jsem hypochondr, jakmile mi něco po dlouhé době je, tak si to hýčkam a rozebiram :) pozná klasická doktorka z poslechu něco nebo jen rentgen?
prrrcina 146941
26.6.2015 14:24:58
cca 9 dnů doma
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 3231  [Dalších 3131 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.