| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : červenec 2012

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 8992  [Dalších 8812 >>]
Gab.+ J/1991+F/2010+E/2012 94727
21.10.2013 8:47:53
Andrýsku, moje argumenty většinou dr. nezajímaly. Sice se zeptal, co mě k tomu vede, ale spíš v tom byl sarkasmus a ironie, než skutečný zájem.
Pro mě bylo důležitý, být rozhodnutá na 100% sama v sobě a pak to bylo snazší. Nebrat si poznámky a narážky osobně, nechat je jen proplout kolem hlavy.
Je pravda, že nikde není uvedeno, že se v 15ti měsících očkovat musí, jen to, že se v 15ti měsících může očkovat nejdříve. Co jsem já vyčetla a zjistila, ideální je neočkovat dřív než ve dvou letech, kdy je nervový systém již natolik zralý, že zátěž očkováním zvládne bez následků. Ale znám maminky, co mají děti ve školce a ještě očkované nejsou...
Dr. musí vidět, že jsi 100% rozhodnutá a že s tebou nehne. Napiš si papír, že na žádost matky se očkování vakcínou Priorix odkládá na věk minimálně 24 měsíců a s tím tam jdi. Oni ho NESMĚJÍ naočkovat, když ty s tím nesouhlasíš! To je na žalobu.
Pošlu ti něco do zprávy na FB, tam jsem pár argumentů našla a hodně mi pomohly být připravená... ~x~
GJana& julinka 23941
21.10.2013 7:49:48
Gab,už je to řada let,ale s pár lidmi jsem se o tom bavila. Mohlo to být i dalším složením stravy,kterou jim dávali rodiče.
Petra75+3 kluci 123532
17.10.2013 13:53:26
Andrýsku, ten Priorix je sice povinný, ale není tam stanoven přesný termín, je tam jen určeno, že je to od 15 měsíců. Takže odkládat se určitě dá, i bez vážnějších důvodů, je to jen na tobě a na tom, jak moc neodbytná bude vaše dr., jak moc ti to bude nutit a jak ty budeš odolávat. Nás to teď čeká, minule prckovi píchla 4. hexu a hned napsala termín na priorix, já jsem se nestihla ani bránit. Když jsem jí říkala, že to chci nechat až na jaro, tak na mě vyrukovala s tím, že ale teď přes zimu je to riziko nemocí velké, že si to mám rozmyslet, tak jsem řekla akorát, že pokud budeme doma všichni zdraví a prchla jsem pryč. Myslím, že tak nějak bude někdo nachlazený až do jara ~;)a pak uvidíme, nechci se s ní hádat.

Andrýsek + 2 109157
17.10.2013 11:56:37
Edvi, jak si Sylva vyrazila ten mlíčňák ( jako je to jiný případ), tak jsem se zubáka ptala co s tím a on říkal, že by jako mohla dostat náhradu za ten zub, ale že to nedoporučuje, že by se to muselo pomalu každý rok měnit do doby než jí naroste druhý zub a že by prostě ten mléčný neřešil, byli jsme v Motole.
Andrýsek + 2 109157
17.10.2013 11:53:39
Gab, může se tě zeptat na jednu věc, vím že máš očkování v malíčku. jde mi o toto, takže jsem s Honzou přestala chodit na tu imunologii na Mělník, jsem myslela, že půjdeme jinam, ale...!!! Čím dál víc si říkáme, že s ním na imunologii nebudeme už chodit nikam, zase tak zle na tom není, chtěla bych zkusit probiotika, rybí tuk a případně ještě nějak poupravit stravu, prostě bych zkusila tu imunitu podpořit přirozeně a ne lítáním po imunologiích, kde do něj budou rvát imunoglukany nebo imunoglobuliny ( teď přesně nevím jak se ten sajrajt jmenuje) a rvali by to do něj všude, to je mi jasný, a z reakce MUDr. na Mělníku, že mu v podstatě nic není mi nevychází, proč lítat dál po doktorech.

Takže mi jde o jedno, máme doporučení neočkovat Priorix ( živé vakcíny-zatím), no ale Dr. určitě bude pořád otravovat, co imunologie a jestli už může očkovat, jako já kvůli priorixu nebude lítat po imunologiích, že jo... Prosím tě, jak dlouho se dá ten priorix odkládat? je to povinné očkování? Jak argumentuješ u Dr., když ho prostě zatím nechceš?

Já jsem na tohle ňouma a už jsem naštvaná a nechci dál tak pokračovat, protože cítím, že sestra i dr. na tom priorixu budou trvat...~d~
Gab.+ J/1991+F/2010+E/2012 94727
13.10.2013 13:15:24
Zuzul, nejdříve v 11 letech. Ale netrvám na tomto očkování vůbec. ~x~
Edvi+1+1 46083
13.10.2013 7:45:13
No já si to taky neumím právě představit jak by se to opravilo. Možná tak v narkoze. Ale myslela jsem, že se to třeba dá něčím aspoň potírat nebo tak. Se zubařema je fakt potíž.Nejsou. Ale tahle nás vzala , chodí k ni i starší syn a je to právě hodně dobrá dětská zubařka s naprosto skvěle vybavenou ordinací....tak mě to právě taky zarazilo.

Jinak Norta teda rozumí naprosto všemu co se bavíme, když se zmíním, že je třeba vytřít okamžitě běží pro mop, že půjdem na procházku, tak si začne do kočárku balit svačinu...začíná spojovat slova jako baba ham, baba koko(babi pojdme krmit slepičky) :-), mama dej, tata brmbrm (pojdme zaparkovat auto do garáže)

akorát trochu točí na domácí zvířata na psa a na kočku ted vzal dokonce vidličku.~d~

jinak neskutečný bordelář!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zuzul+K 1/09+K 7/12 85111
12.10.2013 20:42:46
ahoj, zase po delší době... klasicky nic nestíhám a tak se moc nezapojuju :-(

Jen chci reagovat na ty zoubky, zrovna jsem v týdnu řešila Kristýnky bolest mléčných zdravých zubů a tak jsem pročítala nějakou zubní poradnu pro děti. nevím jak moc ty zoubky zkažené jsou a hlavně kolik, ale doktor v poradně několikrát psal, že není zastáncem nechávat dítěti zkažené neopravené zoubky, že se kazy šíří o to rychleji dál a že je potřebe s tím něco dělat. Ovšem nedovedu si představit, co by se takhle malému dítěti s tím mělo dělat. Jen jsem chtěla říct, že bych to zkusila konzultovat ještě jinde. Případně mám kamarádku zubařku, mladou, hodnou a se skvěle vybavenou ordinací, ovšem je to v Praze, to leda že byste si udělali výlet třeba na vánoční Prahu.

no a u nás asi nic extra nového není. Jen s Kačkou je čím dál tím větší legrace, je ohromně vtipná, hrozně moc rozumí, odmítá ukazovat a učit se zvířátka v knížce a je vztekloun, snad z toho vyroste. Zoubků jí roste ted 5 naráz, už má špičky venku, tak už bude mít dohromady 12. Běhá a děsně legračně tančí. Ve všem kopíruje Kristýnku :-) Po konzultaci v očkovací centru v Motole dostene druhou dávku infanrix hib v prosinci.

Gab, tebe jsem se chtěla zeptat, kdy budete doočkovávat žloutenku, která není v pediacelu?
Gab.+ J/1991+F/2010+E/2012 94727
12.10.2013 11:49:49
GJani, fakt???
Já teda vůbec netuším, jak dlouho byli lidi kolem mě kojení, ani jak se jim kazí nebo nekazí zuby. ~e~
Ale třeba to má vliv dlouhodobý, dlouhodobé kojení=zdravé zuby v dospělosti, ale kazivé první zoubky... ale to jen hádám, o tom vím prd. :-)
Já kojená byla stejně dlouho jako moje ségra, já mám zuby samou plombu, ona má jednu.~d~
GJana& julinka 23941
12.10.2013 6:58:32
Gab pravda,paradoxem ale pro me zůstává fakt,že lidé v mém okolí,kteří nebyli kojeni vůbec nebo málo mají vyšší kazivost zubů... Jsem tedy opět zmatená~d~
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 8992  [Dalších 8812 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.