| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Děti a sport

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5776  [Dalších 5746 >>]
Federika 14090
7.6.2021 10:12:25
Ale oni na těch vesnicích mají často hezký akce.a skoro zadarmo.Fungujou ty hasičáky, fotbaly, tanečky, kytary...Ale mám pocit, že zájem mají spíš mladší děti, pro ty v prepubertě nebo starší už celkem nic.
Já jsem si u užívala ca v 2-6 staršího, přestěhovali jsme se na takový minisídliště na Praze 9, tam ty děti byly venku samy, i takhle malý, jezdily na různých bobbycarech, hrály si na písku, blbly... My jsme bydleli ve zvýšeným přízemí,stačilo mi občas vystrčit hlavu a houknout:-) Domů chodil jako prase, občas i roztrhanej,ale byla to pohoda.
A když jsem se tam po čase byla podívat, tak už je to taky jinak, po obou stranách příjezdový cesty auta, hrát si tam nemůžou.
Monty 129940
7.6.2021 9:55:57
"Na těch vesnicích asi ani nerozváží, ty děti se válejí doma nebo se navštěvujou a společně se válejí u počítače."

Federiko,
no vždyť jo. On je taky dost rozdíl, jestli máš někde v dojezdové vzdálenosti Prahu/Brno/Plzeň nebo nějakou "díru" o čtyřech tisících obyvatel, kde toho stejně moc není. A navíc ani na to nemají lidi běžně čas, když oba rodiče pracujou.
Federika 14090
7.6.2021 9:47:30
Na těch vesnicích asi ani nerozváží,ty děti se válejí doma nebo se navštěvujou a společně se válejí u počítače.
My nebydlíme v satelitu,ale rozvážím a rozvážela jsem ty děti tady fakt neběhají.
Monty 129940
7.6.2021 9:42:56
Federiko,
tak kamarádka na vesnící si taky stěžuje, že děti "sedí doma" u compu - venku lítá jen jeden syn, co dělá ten parkour a má přímo na vsi i nějaké vrstevníky/spolužáky. Ale organizovaností to fakt není, mezi satelitem u Prahy a normálním venkovem je v tomhle směru pořád dost velkej rozdíl. Neznám asi nikoho, kdo by bydlel vyloženě "na vsi" a furt někam rozvážel děti, pokud to nejsou přistěhovalci z velkoměsta, kde pracuje jen jeden rodič a druhý dělá "na plný úvazek" servis dětem. ~;)
Federika 14090
7.6.2021 9:38:23
U Gutovky nebydlíme, tam jsme občas jeli s kamarády.
Já nevím, ca od 4 let kluci chodili sami, tady kousek vedle. Ale většinou tam fakt nikdo nebyl. My jsme jako děti vyšly ven před barák. a vždycky tam někdo byl, tady vůbec. Jednou jsme měli pauzu v gymnastice a byl to děs, dcera nešťastná, nikdo neměl čas, každej někde a večer už pak ven nikdo nešel.
Mě teda překvapilo, že to podobně je už i na těch vesnicích, kde jsem žila já, veku jsou max. úplná mrňata, 3-7 let.
Monty 129940
7.6.2021 9:32:58
Federiko,
nevím teda, čemu říkáš "malý".
Já beru jako malý děti, co chodí na hřiště s pískovištěm, většinou s rodiči.
Ta zmiňovaná Gutovka byla plná dětí furt, i ve věkových kategoriích, kdy už se s rodiči na hřiště nechodí. ~;)
Federika 14090
7.6.2021 9:23:57
Tak u nás se volný lítání s dětma téměř nevyskytuje, moje děti jako malý chodily na hřiště samy a taky tam často samy byly. Venku není nikdo, každý má prostě něco, většinou až do večera. Ale jinak k nám chodily přespávací návštěvy, takže si toho taky užily dost. Přesto chtěly vždycky všechno stíhat, to a ještě to, můžu chodit sem, můžu tohle, kdybys mě dala už v pěti sem, mohl jsem to a to...:-)
Mladší syn teď těžce nese nabitý rozvrh ve škole, až do večera, všechno pak musí dělat až pozdě večer, nestíhá. Ještě v deset večer doma trénuje, protože jindy to nejde.
Monty 129940
7.6.2021 9:19:29
Federiko,
syn nevyčítá nikomu nic, ale ani na jeden kroužek, kam ho tahala babička, nijak pozitivně nevzpomíná. Resp. nevzpomíná na ně vůbec. Na rozdíl od neorganizovaného "lítání s kamarády". ~;)
Federika 14090
7.6.2021 9:12:55
Mně teda děti zatím taky vyčítají jen to, kam všude jsem je nedala~:-D
Hlavně ten nejstarší.
Monty 129940
7.6.2021 9:11:00
"...v dospělosti jsem ale litovala, že mě rodiče do ničeho nevedli a nikam nedali"

bývalá radko,
jsme holt lidé různí, já jsem naopak ráda za to, že mě doma do ničeho nenutili a umožnili mi prožít dětství bez opruzu věčnýho "musení".
Ono totiž kdy jindy si tohle užít než právě v dětství, že. ~;)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 5776  [Dalších 5746 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.