| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Drbárny : Krkavčí matky v modrém

Krkavčí matky neřeší vyváření lahviček dvouletým dětem, dopřejí svým potomkům pobyt v jesličkách či školkách, návštěvu prarodičů či tet, neděsí se hlídacích koutků.. Rády vyrazí za zábavou i samy, a přesto své děti nade vše milují... Nebo sbalit bágl a hurá s dětmi třeba do do hor - proč ne???!!! :-) Patříte mezi lidi, kteří si rádi popovídají s kýmkoliv a o čemkoliv? A hlavně bez předsudků?.... Pak jste tu správně.

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 36632  [Dalších 36522 >>]
bejbina 40948
5.1.2014 8:49:53
Tak filmová moc nejsem, ale knížky, bez nich bych být nemohla. Trávím s nimi příjemný čas při dojíždění vlakem do práce.
Teď jsem tedy i něco zkoukla, ale stejně toho bylo o hodně míň, než jsem předpokládala. Ale co jsem stihla pár kousků od Terryho Pratcheta, tak se mi líbily moc. Dokonce i dětem. Hlavně Otec prasátek.

Od čtvrtečního odpoledne chodím bez botky a berle. A ve středu jdu prvně do práce. Nechodím sice ještě svým tempem, noha je stále oteklá a trošku kulhám, ale je to rozdíl. ~b~
Káťa,2 kluci 2562
4.1.2014 23:23:13
Douglas - uff, nemám čočky, nevidím, co píšu a iPad si žije vlastním životem~;)
Káťa,2 kluci 2562
4.1.2014 23:21:49
Ty mám taky v záloze. :-) Bojím se, že potřebuju přečíst víc knih, než kolik v tomhle životě zvládnu.
O filmech ani nemluvím.
Viděl jste někdo THE BUTLER s Forrestem Whitakerem? Na tenhle film jsem čekala několik měsíců, doporučila mi ho známá a líbil se mi moc. Mám ráda filmy podle skutečnosti.
A dneska jsme byli na LAST VEGAS - na závěr dvoutýdenních prázdnin báječná oddychovka a přitom žádnej "humor-za-každou-cenu". Nejsem zrovna příznivce komedií, ale kombinace Dougals-Freeman-DeNiro mě zlákala. ~R^
Čarodějka... 29409
4.1.2014 23:12:01
Já od něj četla ještě Kolo štěstěny, Kladivo ráje a ještě jednu nějakou knihu...teď mám okno, jak se jmenovala...ale čtivé jsou od něj všechny knihy, to je fakt... :-)

Káťa,2 kluci 2562
4.1.2014 21:12:14
Tohle čtu česky. Já to tak nějak střídám.
Spousta věcí se čte dobře i v překladu. I když překlad "mylord" jako "můj lorde" mě kapku irituje, řada překladatelů tohle oslovení nechává. Ale co, nechci hanit práci kolegy. Čte se to skvěle. Jsem ráda, že Follett nezůstal u románů ze současnosti, byla ho tam škoda.
Čarodějka... 29409
4.1.2014 17:31:10
Ty to čteš ale íngliš, že?
Nebo v ČJ a máš to už ve čtečce?
:-)
Káťa,2 kluci 2562
2.1.2014 15:17:54
MNĚ - chybu vidím~f~
Káťa,2 kluci 2562
2.1.2014 15:15:51
Je to historicky ujetější verze, to ano. Myslím, že prameny se jasně shodují na tom, že Eward II zemřel ve vězení a vzhledem ke své homosexuální orientaci zakusil veskrze nepříjemnou smrt. Nicméně mě až tolik nevadila ta smyšlená zápletka, kdy ho nechali žít o pár let déle, situace, kdy ho "musí" zabít vlastní syn, měla svůj náboj.
Řada reálií ale souhlasí, včetně toho, že Joan (dcera Edwarda III) zemřela cestou na mor. Byť ji tedy pochopitelně pohřbili přímo ve Francii, takže pieta s mrtvou holčičkou, žalem zlomeným otcem a vypočítavou babičkou se opravdu nekonala.
Mně to nakonec nijak nevadilo, pořád si myslím, že Britové svoji historii zfilmovat umí.
A Folletta mám vysloveně ráda. Teď čtu Pád Titánů a těším se na Zimu světa. I když to už jsou na můj vkus málo staré dějiny. ~t~
Z filmů mám v záloze 1000 dnů s Annou (Jindřicha VIII hraje Richard Burton).
Čarodějka... 29409
2.1.2014 12:47:29
Tak odvolávám co jsem napsala... -)
Je to opačně... Pilíře země jsou super a Na věky věků je úplně jinak než v knize! :-)
Čarodějka... 29409
2.1.2014 1:40:38
Káťo,
tak u Pilířů země já jsem byla teď vyloženě zklamaná z toho zfilmování! :-(
Naprosto se to v zásadních věcech lišilo od knihy....

Na věky věků bylo udělané o hodně lépe a podle knihy...


[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 36632  [Dalších 36522 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.