| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti na nočník

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 3124  [Dalších 2944 >>]
Limana 123440
21.5.2013 21:38:35
Já bych pokračovala ve vysazování jestli se nebrání, třeba ne tak často. Sama jsem dávala dceru od roka vždycky při přebalování - protože si jinak stoupla a počůrala mi přebalovák, ze začátku neregistrovala, že čůrá, pak to zjistila, že se něco stalo a šátrala rukou v nočníku, to jsem si k ní sedala a opakovala, že čůrá a čí, aby se to naučila. Pak občas řekla čí když měla plenku, tak jsem jí je vzala (1,5 roku) a do 2 týdnů se naučila říkat si včas. Musela ale mít tréninkovky, s nahatou prďkou se počůrávala ~d~ Neptám se, jestli chce čůrat, doteď odpoví ne stejně jako na jakýkoliv jiný dotaz. Stejně tak si nedojde na nočník sama (je jí 22 měs.).
Určitě to dětem dojde i samotným úplně bez pomoci rodičů a je to pak asi rovnou bez nehod, jak tu jiní píšou, ale podle mě trochu popostrčení a pomoci rodičů už dřív za to stojí. Já jsem ráda, že jsem se nechala popostrčit jinými, ať jdu do odplenkování v zimě~x~
JaninkaS. 33261
21.5.2013 21:25:14
Jojo, u svých dětí jsem to taky pod určitým sociálním nátlakem (rozuměj nepřímý nátlak okolí) hrotila.
Nicméně, bylo to o tom, že v dřívějším věku (18 a 22 m) jsem to ještě pár týdnů musela ohlídat zejména já, než jim to docvaklo. Takže ano, lze odplenkovat dříve - jenže je to na úkor maminky, která bude jako ostříž a dávat dítě cca co půl hodiny na nočník a bude stresovat sebe i dítě, když se počůrá...

Teď šrotím na státnice vývojovou psychologii a tak ti můžu jen doporučit, že není kam chvátat, protože děti se učí ovládat - vědomě - vyměšování právě až cca od těch dvou let...
Dřív se můžeš stavět třeba na hlavu, ale opravdu k tomu musí dozrát funkce mozku, aby byly schopné samy zvládnout tuhle oblast. ~;)

Takže zkusit ano, týden - dva, ale pokud mu to nedocvakne, pak klidně měsíc - dva, počkat. ~;)
Gladya, bývalá dasa, 63023
21.5.2013 13:30:56
Těm dokonalým matkám, jejichž děti byly v roce bez plen radši moc nevěř. Dcerka má ještě čas, až dozraje, bude bez plenek. Nemyslím, že bys to jiným postupem než děláš urychlila. Syn byl bez plenek téměř ze dna na den, přesně ve 2 letech.
kytina 18704
21.5.2013 11:15:31
"Dá se přece jenom něco udělat nebo se na to vyprdnout a dávat plenky, dokud si sama nezačne říkat?"

Měla ses na to vyprdnout už před tím rokem a čekat. Tohle je otrava, dítě nechápe co má dělat, zbytečný čas a energie.
withep 93862
21.5.2013 8:47:25
"Dá se přece jenom něco udělat nebo se na to vyprdnout a dávat plenky, dokud si sama nezačne říkat?"

Dáváš ji na nočník cca od té doby, co sama sedí, ano? Škoda, že jsi s tím nezačala ještě dřív, děti do narození dokážou ovládat svěrače, ale my jim dáváme pleny a necháváme je vyměšovat do nich, takže se to odnaučí, a pak se to musí znova učit a to jde až - jak sama říkáš - až jim to sepne. Účelem "bezplenkovky" ale není zbyvit se plen, nýbrž udržovat dítě v suchu a čistotě, a udržovat jeho svěrače (resp. schopnost je ovládat) funkční. To, že bývají tyto děti dříve bez plen, je jen příjemným vedlejším efektem.

Pokud jsou úspěchy tvojí dcerky vyloženě náhodné a tobě jde vyloženě o to zbavit se plen, asi bych se na to vyprdla, resp. zkusila bych to znova třeba za měsíc dva, pak znova za měsíc dva - a uvidíš, jestli už je na to zralá (kolem dvou let už by mohla být).
Kukurice25+Nik09+Seb12+Dom14. 123501
21.5.2013 8:12:58
U dcery to pres veskere snahy neslo a pak ze dne na den si zacala rikat, bylo to kratce pred 2. narozeninama a od te doby se pocurala asi trikrat. V noci ji to trvalo az do doby, nez se narodil syn a od te doby spi i v noci bez plen.
Mili+2 70470
20.5.2013 22:48:43
Syn ,2 roky 4 mesice, je uz dva tydny bez plen, ale stylem ze kazdou hodinu nabizim nocnik. Sam si rekne tak jednou denne. Problem je kakani, to provede do kalhot a pak se strasne rozcili. Doufam ze mu to brzy dojde, pleny uz jsem financne nezvladala.
Marťa
  • 
20.5.2013 22:36:47
ano, tak naše generace byla v roce bez plen, jen jsme měli asi tak 10 krát za den nehodu :-) (to říká moje mamka a naštěstí do mě nikdo v roce našich dětí nehustil, že už je ten správný čas)

obdivuju tvoji i dcery trpělivost, už přes rok... uf...

no, já si u obou dětí ušetřila svoje i jejich nervy a čas a počkala, až si prostě začnou samy říkat... syn na 24 měsících, dcera na 22 měsících, v podstatě během dne byly bez plíny a hlavně jsem se jich pořád nemusela ptát "nepotřebuješ čůrat?" prostě to uměly, protože k tomu dozrály...

být tebou nechám to být, dávám plínu, neptám se... nočník nechat někde, aby dcera věděla a nechala bych to na ní... až k tomu dozraje, začne si říkat a hlídat si to sama
TaJ 81121
20.5.2013 22:27:26
Tak u nás odplenkování probíhalo tak, že jsem někdy v roce a půl koupila nočník a průběžně ho s ním zkoušela seznamovat...no odmítal si na něj byť i jen sednout téměř do 3 let (hystericky řval jakmile jsem ho zkusila posadit), průběžně jsem ho třeba na zahradě nechávala volně bez plínky, ale bylo mu to jedno a čůral jak se mu zachtělo....a pak jsem před tím 3.rokem zase jednou nočník vyndala, nachystala zásobu tepláčků, sundala plínku a ejhle - několikrát se počůral, tak jsem bez výčitek převlíkla, odpoledne už si zkusil sednout oblečený a večer už se sám došel vyčůrat - a od druhého dne už chodil sám podle potřeby, ptát jsem se vůbec nemusela, jen jsme měli nočník na místě, kde ho měl pořád na očích, pak jsme ho časem přesouvali do předsíně a nakonec do koupelny...na noc měl plenku teda ještě asi půl roku, ale přes den nikdy nebyla ani jedna nehoda:-), prostě k tomu dozrál...
Girili 117849
20.5.2013 22:25:19
Jo jo, taky jsem byla udajne v roce bez plen. Akora se pak v rodine traduje historka, jak jsem na jednom vylete vytratila z pliny bobek a hned na to jsem neco vtipne glosovala celou vetou... V "roce". Ehmm... Maminky maji nejakou selektivni pamet, rekla bych. ~t~
[<<Předchozích 170] Názory 171180 z 3124  [Dalších 2944 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.